Що з пільгою з земельного податку у разі оренди

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Податківці роз’яснили у яких випадках зберігається для платників плати за землю пільга у разі надання земельних ділянок, будівель в оренду.

пільги зі сплати земельного податку

Пошук по Класифікатору професій

Головне управління ДПС у Київській області нагадало, згідно з пунктом 284.3 ПК якщо платники плати за землю (зокрема, платники земельного податку, а саме власники земельних ділянок, земельних часток/паїв), які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями, їх частинами сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.

Ця норма не поширюється на бюджетні установи у разі надання ними будівель, споруд, їх частин в тимчасове користування/оренду іншим бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел фінансування.

У разі надання в оренду земельних ділянок у межах населених пунктів, окремих будівель/споруд або їх частин власниками та землекористувачами, податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель, їх частин (п. 287.7 ПК).

Тобто, юридичні особи, які користуються пільгами зі сплати земельного податку та надають в оренду земельні ділянки, будівлі, споруди чи їх частини, земельний податок за надані в оренду площі сплачують на загальних підставах – з дати укладення договору оренди земельної ділянки, або з дати укладення договору оренди будівель, споруд (їх частин).

За інформацією ГУ ДПС у Київській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний рахунок 2025: переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ — це добровільний крок. Однак зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система — у статті.
10212

Екологічний податок 2025: ставки і строки

Екологічний податок 2025 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування — все це у даному огляді
41072

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
388214

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
41636

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
19973

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді