Як сільським/селищним радам приймати готівку як сплату податків

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Податківці нагадали як оформлюють сільські/селищні ради приймання готівки від фізичних осіб за сплату податків і зборів

У сільській/селищній місцевості, фізичні особи можуть сплачувати податки і збори через каси сільських/селищних рад Таке право фізичної особи гарантоване абзацом 2 пункту 57.5, абзацом 2 підпункту 266.9.1 пункту 266.9 та абзацом 2 пункту 287.5 ПК.

Відповідно сільські/селищні ради мають забезпечити реалізацію цього права.

При оформленні приймання від фізичних осіб податків і зборів, у т. ч. земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, у касах сільських/селищних рад фізичній особі видають квитанцію про прийняття податків і зборів, форма якої затверджена наказом Мінфіну від 17.08.2015 № 714.

За інформацією Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкові зобов’язання ОМС

Органи місцевого самоврядування теж є платниками податків. Які саме податки вони сплачують так як показати в обліку нарахування податкових зобов’язань з податків і зборів та їхнє погашення ОМС, якими є бухгалтерські проведення по нарахуванню та погашенню податкових зобов’язань – у даному огляді.
6189

Податки в ОМС: бухоблік та проведення

Сплата податків не минає нікого. І бюджетники не виключення. Навіть ті, які мають відношення до влади, зокрема й місцевої. Які податки і збори є витратами ОМС, як їх обліковувати, бухгалтерські проведення. Про це та інше – у консультації.
10026

Чи проводити щорічну оцінку в ОМС

Чи проводиться зараз щорічна оцінка виконання посадовців ОМС? Чи заміняє атестація щорічну оцінку? Ці та інші пов’язані питання – в консультації.
11784

Особливості складання розрахунків до проєктів місцевих бюджетів на 2025 рік

Проєкт місцевого бюджету на 2025 рік має ґрунтуватись на розрахунках місцевих фінансових органів, бюджетних запитах головних розпорядників коштів місцевого бюджету та показниках, що стосуються місцевих бюджетів та які будуть закладені у проєкт Держбюджету на 2025 рік. Їх містять особливості складання розрахунків місцевих бюджетів, які Мінфін доводить до місцевих фінансових органів згідно зі статтею 75 Бюджетного Кодексу.
1433

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді