За якими критеріями ризиків моніторитимуть лікарняні

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Пенсійний фонд України затвердив Порядок проведення моніторингу електронного реєстру листків непрацездатності.

за якими критеріями перевірятимуть лікарняні

Калькулятор стажу

Моніторинг з використанням автоматизованої інформаційно-аналітичної системи ПФУ проводитимуть шляхом систематичної обробки відомостей електронного реєстру листків непрацездатності про кількість, причини, тривалість зареєстрованих листків непрацездатності за застрахованими особами, суб’єктами господарювання, особами, що засвідчили тимчасову непрацездатність, страхувальниками, виявлення змін (позитивних чи негативних), невідповідностей та визначення факторів, що впливають на них.

Критерії ризиків можливих порушень наступні:

  • п’ять та більше окремих випадків тимчасової непрацездатності з безперервною видачею листків непрацездатності застрахованій особі;
  • п’ять та більше суб’єктів господарювання, лікарі яких сформували медичний висновок про тимчасову непрацездатність (МВТН) застрахованій особі за одним випадком тимчасової непрацездатності;
  • МВТН сформовані лікарем, щодо якого за результатами перевірок за останні 6 місяців встановлено випадок необґрунтованої видачі або продовження листка непрацездатності;
  • невідповідність тривалості періоду тимчасової непрацездатності при формуванні МВТН;
  • збільшення за звітний період (місяць/квартал) відсотка тимчасово непрацездатних працівників у загальній обліковій чисельності працівників страхувальника із чисельністю працівників:
    • більше 1000 осіб – понад 20%,
    • від 500 до 1000 осіб – понад 30%,
    • від 200 до 500 осіб – понад 40%,
    • від 50 до 200 осіб – понад 50%,
    • від 10 до 50 осіб – понад 60%;
  • МВТН з відмітками лікаря про наявність:
    • алкогольного та/або наркотичного сп’яніння як причини виникнення тимчасової непрацездатності;
    • порушення режиму лікування;
    • зв’язку випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта.

Постанова правління ПФУ від 19.10.2023 № 45-1, якою затверджено порядок, та від 09.11.2023 № 48-1, якою внесені зміни, не набрали чинності.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Лікарняні сумісникам: приклади нарахування

Працівник виконує роботу за сумісництвом у вільний час від основної роботи. У статті поговоримо про лікарняні сумісникам 2025. Розберемося, чи виплачуються лікарняні сумісникам та на прикладах попрактикуємося це робити.
174656

Заява-розрахунок на виплату лікарняних: зразок

У статті актуальний бланк і зразок заяви-розрахунку на отримання лікарняних від ПФУ. Скористайтеся алгоритмом заповнення, щоб подати заяву-розрахунок лікарняних без помилок.
117891

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2025 рік

Розрахунок середньої зарплати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади
298867

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і повідомив про це керівника. В кабінеті страхувальника з’явився дав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
65997

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді