Володимир Зеленський затвердив прийнятий закон про перерозподіл ПДФО та дорожного акцизу.

У п'ятницю, 17 листопада Президент України Володимир Зеленський підписав прийнятий закон №10037 щодо розроділу військового ПДФО та акцизу на дороги.
Верховна Рада прийняла закон у повторному читанні та в цілому 08 листопада.
Як повідомлялося раніше, закон збільшує надходження до загального бюджету у четвертому кварталі 2023 року і у 2024 році на 214,7 млрд грн. Ці гроші спрямують на військові видатки.
У четвертому кварталі 2023 р. за новим розподілом ПДФО буде спрямовуватися до держбюджету у пропорції 50/50: по 13 млрд грн на дрони і закупівлю артилерійських систем.
Також розподіл ПДФО у 2024 році та далі до скасування воєнного стану зміниться:
- 45% спрямовується Держспецзв'язку на дрони (прогнозна сума 43 млрд грн),
- 45% – Мінстратегпрому для виробництва боєприпасів та зброї (прогнозна сума 43 млрд грн),
- 10% – на автоматичний розподіл між військовими частинами пропорційно відповідно до сплаченого ПДФО (близько 10 млрд).
Також з 01 січня 2024 року на військові потреби буде розподілено акциз, який раніше йшов у Дорожній фонд (окрім частки місцевих бюджетів у 13,44%).
Стаття присвячена питанням видів державного контролю за фінансово-господарською діяльністю органів місцевого самоврядування. Дізнаєтеся також як ревізори готуються до ревізії та отримаєте поради як підготуватися до зустрічі з ревізорами і на які моменти господарської діяльності звернути увагу.
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
Кожен знає: основні засоби, що перебувають на балансі в установі та активно експлуатуються, можуть зношуватися, старіти морально, чи втрачати потужність. Тобто вони втрачають ознаки, за якими їх в бухобліку визнавали активом. У такому разі в керівника установи з’являється повне право ухвалити рішення про ліквідацію таких об’єктів основних засобів, продаж чи передачу без оплати іншій бюджетній установі тощо. А у бухгалтера – потреба відобразити в обліку вибуття основних засобів
Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?