Виплати на придбання твердого палива в Україні зросли втричі – як отримати

В листопаді 2023 року Уряд ухвалив рішення про суттєве підвищення допомоги на придбання твердого пічного палива.

На скільки збільшився середньорічний розмір виплат на придбання твердого палива

Калькулятор індексації зарплати

У 2023 році в Україні був запроваджений проєкт, у рамках якого фінансову підтримку отримали понад 363 тис. домогосподарств  (понад 278 тис. – за рахунок коштів державного бюджету і ще понад 85 тис. – за рахунок коштів УВКБ ООН). Загальна сума додаткових виплат в рамках експерименту становить майже 2,8 млрд грн, з них – майже 1,9 млрд грн за кошти держбюджету.

В рамках реалізації проєкту:

  • нормативи для опалення житлового приміщення на опалювальний сезон 2023-2024 були збільшені в середньому в 4 рази;
  • граничний розмір субсидії на тверде пічне побутове паливо на одне домогосподарство - в 2,3 рази і  відтепер може досягати 16 234 грн на рік (раніше він становив 6 973 грн на домогосподарство на рік). 

Загалом середньорічний розмір цих виплат збільшився майже втричі, але розмір субсидії і додаткової підтримки на придбання твердого пічного палива розраховується індивідуально для кожного домогосподарства. Розмір субсидії напряму залежить від доходів родини: чим менші доходи, тим більшу частину витрат на паливо (в межах нормативу)  оплачує держава або міжнародні партнери. 

При цьому, якщо родина ще не отримувала субсидію на тверде паливо у 2023 році і звернеться за нею в січні-лютому 2024 році, то – у разі призначення – виплата буде здійснена у підвищеному розмірі. Звернутися до Пенсійного фонду можна кількома способами, онлайн чи офлайн.

Підвищення виплат було здійснено всім громадянам, які мали право на отримання пільги або субсидії на тверде пічне паливо у 2023 році, крім тих, яким – за рахунок програм міжнародних гуманітарних агенцій – вже було здійснено виплату на придбання твердого палива на 2023-2024 опалювальний період у розмірі, що є не меншим за розміри, визначені цим проєктом. 

Джерело: офіційний сайт Мінсоцполітики

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
53180

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
8259

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5863

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді