Калькулятор індексації зарплати
У 2023 році в Україні був запроваджений проєкт, у рамках якого фінансову підтримку отримали понад 363 тис. домогосподарств (понад 278 тис. – за рахунок коштів державного бюджету і ще понад 85 тис. – за рахунок коштів УВКБ ООН). Загальна сума додаткових виплат в рамках експерименту становить майже 2,8 млрд грн, з них – майже 1,9 млрд грн за кошти держбюджету.
В рамках реалізації проєкту:
- нормативи для опалення житлового приміщення на опалювальний сезон 2023-2024 були збільшені в середньому в 4 рази;
- граничний розмір субсидії на тверде пічне побутове паливо на одне домогосподарство - в 2,3 рази і відтепер може досягати 16 234 грн на рік (раніше він становив 6 973 грн на домогосподарство на рік).
Загалом середньорічний розмір цих виплат збільшився майже втричі, але розмір субсидії і додаткової підтримки на придбання твердого пічного палива розраховується індивідуально для кожного домогосподарства. Розмір субсидії напряму залежить від доходів родини: чим менші доходи, тим більшу частину витрат на паливо (в межах нормативу) оплачує держава або міжнародні партнери.
При цьому, якщо родина ще не отримувала субсидію на тверде паливо у 2023 році і звернеться за нею в січні-лютому 2024 році, то – у разі призначення – виплата буде здійснена у підвищеному розмірі. Звернутися до Пенсійного фонду можна кількома способами, онлайн чи офлайн.
Підвищення виплат було здійснено всім громадянам, які мали право на отримання пільги або субсидії на тверде пічне паливо у 2023 році, крім тих, яким – за рахунок програм міжнародних гуманітарних агенцій – вже було здійснено виплату на придбання твердого палива на 2023-2024 опалювальний період у розмірі, що є не меншим за розміри, визначені цим проєктом.
Джерело: офіційний сайт Мінсоцполітики