Право працівників на отримання щорічних додаткових відпусток за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці визначається у відповідності до вимог Списку N 1290.
Відпускні: як виплатити та не помилитися з періодом карантину
Тривалість такої відпустки передбачається колективним договором (або трудовим договором) на підставі результатів проведеної атестації робочих місць за умовами праці та часу фактичної зайнятості працівників зазначених вище умовах.
Пунктом 10 Порядку застосування Списку визначено, що у розрахунок часу, що дає право працівнику на додаткову відпустку, зараховуються дні, коли він фактично був зайнятий на роботах із шкідливими і важкими умовами праці не менше половини тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій і посад.
Розрахунок має вестись від повної або скороченої тривалості робочого дня, визначеної вимогами чинного законодавства.
Таким чином, працівники, яким було встановлено неповний робочий день (3 години на день при 8 годинному повному робочому дні), не мають права на щорічні додаткові відпустки за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці.
За матеріалами Держпраці
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 та 2025 роках з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Працівник бюджетної установи в будь-який час може написати заяву на відпустку без збереження зарплати. Розглянемо, як її скласти правильно
У роботодавців може виникати чимало нетипових робочих ситуацій: неявка працівників на роботу, мобілізація, простій, відпустка «за свій рахунок» та призупинення дії трудових договорів. Як у таких випадках правильно заповнити зарплатну звітність.
Наразі діють дві форми паперовий та електронний лікарняний. Як діяти роботодавцеві, якщо під час відпустки працівник захворів або має піти у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами?