Які соціальні виплати підвищаться з 1 квітня

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

На розмірах пенсій і соціальних виплат позначиться збільшення мінімальної зарплати в Україні, яке заплановане з 1 квітня.

Які соціальні виплати підвищаться 1 квітня

🕔Неповний робочий час: готові інструкції

Це вже друге підвищення зазначеної базової величини у 2024 році, зокрема:

  • з 1 січня мінімальна зарплата піднялася до 7 100 грн,
  • з 1 квітня вона досягне 8 000 грн.

Підвищення виплат відчують деякі 65-річні пенсіонери з тривалим страховим стажем (35 років – для чоловіків, 30 років -для жінок). Згідно із законодавством, мінімальна пенсія для таких пенсіонерів не може бути меншою за 40% від мінімальної зарплати. Отже, відтепер ця категорія українців повинна отримувати не менше 3200 грн.

При цьому слід звернути особливу увагу, що на суму пенсій таких громадян суттєво вплинула березнева індексація, тому працівники Пенсійного фонду провели перерахунки 65-річним, але в результаті виявилося, що у більшості з них змінилися лише складові всередині пенсійної виплати, загальний розмір не змінився. Суттєві підвищення до квітневих пенсій одержать близько 1,5 тис. громадян, що належать до 65-річних із необхідним стажем. У середньому, зазначені виплати зростуть на 280 грн.

Зростання «мінімалки» спричинить також збільшення декретних виплат – зокрема, відпусток і лікарняних, пов’язаних із вагітністю та пологами. Мінімальна сума декретних виплат на місяць не може бути нижчою, ніж мінімальна заробітна плата, максимальна – не може перевищувати розмір максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. Ця сума дорівнює 15-ти розмірам мінімальної зарплати (із 1 квітня – 120 тис грн).

Отримати виплати можуть і працевлаштовані, і безробітні жінки. Працевлаштована жінка отримає допомогу в розмірі 100% середньої зарплати з Пенсійного фонду за весь період декретної відпустки. Для цього роботодавець повинен подати до Пенсійного фонду відповідну заяву-розрахунок.

Окрім того, з 1 квітня традиційно зростуть виплати працюючим пенсіонерам. Їм не потрібно звертатися до сервісних центрів Пенсійного фонду – перерахунок проведуть автоматично за даними реєстру застрахованих осіб на підставі поданих страхувальниками звітів про сплату єдиного внеску за січень та лютий.

Право на перерахунок визначає страховий стаж, набутий людиною на 1 березня року, в якому він проводиться. Збільшення пенсії залежить від зарплати і тривалості страхового стажу та визначається для кожного пенсіонера індивідуально.

Умовами для зазначеного перерахунку є:

  • після призначення/попереднього перерахунку пенсії людина продовжувала працювати та набула не менше 24 місяців страхового стажу;
  • пенсіонер набув менше 24 місяців страхового стажу, але після призначення/попереднього перерахунку пройшло не менше двох років.

Виплата перерахованих пенсій буде проводитись у червні з доплатою за квітень і травень.

Джерело: офіційний сайт ГУ ПФУ в Полтавській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум 2025: розміри

Прожитковий мінімум на 2025 рік встановлює Держбюджет-2025. У статті продемонструємо розміри прожиткового мінімуму 2025, а також розглянемо, на які виплати впливає його розмір.
16143

Розрахунок пенсії в Україні 2025: правила

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати
90408

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру в низці випадків — при нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соціальних виплат. У консультації пояснюємо, як дізнатися свій страховий стаж та які періоди до нього включати
68815

Виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю
3199

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді