З 1 квітня новий розмір мінімальної зарплати – що зміниться?

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Мінімальна заробітна плата – це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці.

З 1 квітня підвищується розмір мінімальної заробітної плати

ЗАПИТАЙ У СПЕЦІАЛІСТА ДЕРЖКАЗНАЧЕЙСТВА

Мінімальна заробітна плата встановлюється одночасно в місячному та погодинних розмірах. Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» з 1 квітня 2024 року розмір мінімальної заробітної плати у місячному розмірі становитиме 8000 грн., у погодинному розмірі – 48 грн.

У зв’язку із збільшенням розміру мінімальної заробітної плати підлягають перерахунку розміри тарифних ставок і посадових окладів для суб’єктів господарювання, умови оплати праці яких визначені виходячи із розміру мінімальної заробітної плати.

Прожитковий мінімум не зміниться і залишиться чинним до кінця поточного року в такому розмірі:

  • для дітей віком до 6 років – 2563 грн;
  • для дітей віком від 6 до 18 років – 3196 грн;
  • для працездатних осіб – 3028 грн;
  • для осіб, які втратили працездатність, – 2361 грн.

Загальний показник прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць – 2 920 грн.

Держпраці нагадує, що мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь- якої системою оплати праці.

Читайте по темі: Чи потрібно вносити зміни до штатного розпису через збільшення мінзарплати з 1 квітня

Розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати (ст. 3-1 Закону України «Про оплату праці»). При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються:

  • доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час;
  • роз’їзний характер робіт;
  • премії до святкових і ювілейних дат.

Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець проводить доплату до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

Якщо розмір заробітної плати у зв’язку з періодичністю виплати її складових є нижчим за розмір мінімальної заробітної плати, проводиться доплата до рівня мінімальної заробітної плати.

У разі укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу, а також при невиконанні працівником у повному обсязі місячної (годинної) норми праці мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці.

Джерело: офіційний сайт Південного міжрегіонального управління Держпраці

додаток

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Надбавка за вислугу років 2025: як надати та нарахувати

Надбавки за вислугу років надають бухгалтерам, держслужбовцям, медичним, педагогічним та іншим працівникам бюджетної сфери. Експерт підкаже, як нараховується надбавка за вислугу років державним службовцям швидко і без помилок.
320998

Оплата праці педагогічних працівників: посадові оклади 2025 року

Розміри окладів педагогічних працівників у 2025 році визначаються за ЄТС. Про по посадові оклади педпрацівників, учителів ДЮСШ і науково-педагогічних працівників поговоримо у статті. Також маємо приклади нарахування зарплати педпрацівникам, що допоможуть вирішити ваші робочі ситуації
329824

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді