Якщо допустили помилку у даті складання розрахунку коригування
Калькулятор індексації зарплати
Не допускається виправлення даних щодо дати складання податкової накладної та її порядкового номера. Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307, поширюється і на розрахунки коригування.
Отже, помилка, допущена у даті складання розрахунку коригування, виправленню не підлягає. Чинними нормами податкового законодавства не передбачено можливості анулювання (виключення) з ЄРПН зареєстрованих податкових накладних / розрахунків коригування, у т. ч. тих, що містять помилки у даті їх складання.
Постачальник має право зменшити суму податкових зобов’язань лише на підставі належним чином складеного відповідно до норм ПК та зареєстрованого в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної (пп. 192.1.1 п. 192.1 ПК).
Розрахунок коригування, який містить помилку у даті його складання, не відповідає первинним документам, на підставі яких платник формує показники податкової звітності, оскільки не дає змоги ідентифікувати операцію.
Для забезпечення правильності ведення податкового обліку та уникнення непорозумінь в частині визначення податкових зобов'язань та їх коригування платникам податків необхідно чітко дотримуватись норм чинного законодавства з питань оподаткування та правил ведення бухгалтерського обліку, у т. ч. при складанні та реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування до податкових накладних.
Із індивідуальної податкової консультації від 24.05.2024 № 2905/ІПК/26-15-04-04-07