Перевірте нарахований ЄСВ на допомогу по вагітності та пологах

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Якщо у І кварталі 2024 року нарахували допомогу по вагітності та пологах, у ІІ та ІІІ кварталі перевірте чи не потрібно додатково нарахувати ЄСВ у зв’язку зі зміною розміру мінімальної зарплати.

сев на декретні

Калькулятор штрафів

З 01.04.2024 змінився розмір мінімальної зарплати і, відповідно, розмір мінімального страхового внеску. Особливість декретних, що усю суму нараховуємо і виплачуємо у місяці нарахування та розподіляємо її за місяцями відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Якщо сума декретних за місяць менше мінімальної зарплати, визначаємо додаткову базу нарахування ЄСВ (як різницю між розміром мінімальної зарплати і нарахованої допомоги за місяць) та нараховуємо на неї ЄСВ за ставкою 22%.

Якщо у І кварталі 2024 року обчислили декретні з гарантованого мінімального розміру перевіряйте базу нарахування ЄСВ у квітні, травні, червні, липні та серпні 2024 року. Як нарахувати ЄСВ і відобразити у Додатку Д1 Податкового розрахунку за ІІ квартал дивіться приклад та зразки заповнення у розділі «Як нарахувати декретні» публікації «Перехідні відпускні та лікарняні 2024: приклади розрахунку».

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Сумісники у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ

Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку Д4/4ДФ до Розрахунку.
55524

Винагорода за ЦПД у Податковому розрахунку

Уклали цивільно-правовий договір – як показати відомості в додатках Д5 та Д1, коли донарахувати ЄСВ до мінімальної бази, за якими правилами відобразити в додатку 4ДФ.
2642

Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Зарплатний звіт – це об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та військового збору. У даній консультації приділимо більше уваги загальним питанням, заповненню основної частини звіту та тих додатків, які стосуються ЄСВ. Також тут можна скачати бланк звіту, його додатків та зразки їх заповнення.
82077

ЄСВ на декретні виплати: нарахування 2024

Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Врахуємо всі нюанси обчислення соцвнеску разом.
71788

Класифікатор професій для звіту ЄСВ – Додатку Д5 Податкового розрахунку

На допомогу бухгалтеру поради, як користуватися класифікатором професій при заповненні Додатка Д5 Податкового розрахунку. Дивись приклад оформлення штатного розпису, що містить графи, які корисні для заповнення цього додатку.
17129

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді