Право спадкоємця на компенсацію за зруйноване майно родича

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Фахівці Мін’юсту роз’яснили чи може спадкоємець отримати свідоцтво про право на спадщину після руйнування майна свого родича.

компенсація за зруйноване майно родича

Пошук по Класифікатору професій

Якщо громадянин є спадкоємцем особи, чиє майно було знищене внаслідок військової агресії рф, він має право на компенсацію від держави.

Механізм компенсації за пошкоджене чи знищене житло передбачає необхідність підтвердити, що постраждала особа, яка претендує на отримання компенсації, є власником такої нерухомості. Відсутність документів, що підтверджують право власності на майно, може суттєво ускладнити процес отримання компенсації у майбутньому. Отримати компенсацію може лише власник знищеного об’єкту нерухомого майна або ж його спадкоємець.

Оформлення свідоцтва про право на спадщину – є первинною дією передуючою оформленню компенсації. До спадкоємця переходить право на отримання компенсації, яку відповідно до закону міг би отримати спадкодавець за його життя (ст. 12 Закону України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України», ст. 1230 ЦК).

Для оформлення свідоцтва про право на спадщину звертайтесь до нотаріуса, щоб мати можливість отримати законну компенсацію за зруйноване майно.

За інформацією Центрального міжрегіонального управління Мін’юсту

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум 2025

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2025 року, розмір якого визнає Держбюджет-2025
8753

Бланки річної фінансової звітності

Для бухгалтера підготовка до фінзвітності без перебільшення — гаряча пора, чергова нагода перевірити, чи правильно він вів бухоблік. На допомогу – всі бланки
22393

Військовий збір 2024 – зміни

Мета військового збору випливає з самої назви – збільшити фінансування видатків на оборону України, зокрема фінансування ЗСУ. Військовий збір існує з 2014 року, але з 1 грудня 2024 року відбулося його збільшення. Про ставки військового збору, об’єкт оподаткування, правила сплати та декларування у бюджетників – у статті.
82423

Адвент-календар: розваги, привітання, подарунки

Любі колеги, щоб наповнитися святковим настроєм, заходьте в адвент‑календар та отримайте подарунки від редакції журналу «Головбух Бюджет»! Щодня відкривайте підсвічену комірку з поточною датою, просто натиснувши на неї.
2945

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді