Право спадкоємця на компенсацію за зруйноване майно родича

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Фахівці Мін’юсту роз’яснили чи може спадкоємець отримати свідоцтво про право на спадщину після руйнування майна свого родича.

компенсація за зруйноване майно родича

Пошук по Класифікатору професій

Якщо громадянин є спадкоємцем особи, чиє майно було знищене внаслідок військової агресії рф, він має право на компенсацію від держави.

Механізм компенсації за пошкоджене чи знищене житло передбачає необхідність підтвердити, що постраждала особа, яка претендує на отримання компенсації, є власником такої нерухомості. Відсутність документів, що підтверджують право власності на майно, може суттєво ускладнити процес отримання компенсації у майбутньому. Отримати компенсацію може лише власник знищеного об’єкту нерухомого майна або ж його спадкоємець.

Оформлення свідоцтва про право на спадщину – є первинною дією передуючою оформленню компенсації. До спадкоємця переходить право на отримання компенсації, яку відповідно до закону міг би отримати спадкодавець за його життя (ст. 12 Закону України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України», ст. 1230 ЦК).

Для оформлення свідоцтва про право на спадщину звертайтесь до нотаріуса, щоб мати можливість отримати законну компенсацію за зруйноване майно.

За інформацією Центрального міжрегіонального управління Мін’юсту

відпустка на дітей заява

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
64118

Військовий збір 2024

Військовий збір наповнює державний бюджет, тож для місцевих бюджетів він не відіграє особливої ролі. Однак бухгалтери держорганів, ОМС, бюджетних установ мають знати правила його утримання із доходів, що нараховують держслужбовцям, посадовим особам місцевого самоврядування, працівникам чи іншим фізичним особам.
9880

Основні засоби 2024

Основні засоби це матеріальні активи, без яких жодна установа, держорган, ОМС функціонувати не зможе. Та не усі матеріальні активи є основними засобами. Розглянемо детальніше, що таке основні засоби установи та які вони бувають у 2024 році.
170366

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді