Як повернути кошти, помилково сплачені на рахунок 3556 (ЄСВ)

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Податківці нагадали як платник податків може повернути кошти, помилково сплачені на рахунок 3556 (для зарахування ЄСВ), та подати заяву про таке повернення.

помилково сплачені кошти єсв

📈 Чи індексувати зарплату в травні та червні 2025

Кошти повертають на підставі поданої платником заяви про повернення коштів з рахунків 3556 (далі – Заява). Її платник подає до територіального органу ДПС за місцем обліку помилково сплачених коштів, за формою, визначеною у додатку 1 до Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі – Єдиний внесок) або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Мінфіну від 23.07.2011 № 417.

У заяві зазначає:

  • код та назву платника, який здійснив помилкову сплату коштів;
  • реквізити рахунку, на який було сплачено кошти;
  • реквізити розрахункового документа (номер, дата, сума);
  • суму повернення згідно з заявою платника;
  • напрям перерахування помилково сплачених коштів, що повертаються та реквізити рахунку, на який перераховуються кошти.

Заява може бути подана в електронній формі (у т. ч. через Електронний кабінет) та з дотриманням вимог законодавства у сферах захисту інформації, електронних довірчих послуг та електронного документообігу.

Зверніть увагу! Заяву подають за означеною вище формою як додаток до листа, тобто через меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету. Не використовуйте при поверненні коштів з рахунку ЄСВ заяву за ідентифікатором J1302002, J1360102.

До Заяви обов’язково потрібно додати копію розрахункового документа (квитанції, платіжного доручення тощо), що підтверджує сплату коштів на рахунок 3556 (до Заяви в електронній формі – електронну копію зазначеного документа). Копія цього документа платник завіряє особисто.

Територіальний орган ДПС, у строк не пізніше тринадцяти робочих днів з дати надходження заяви, подає до відповідного органу Казначейства розрахунковий документ на повернення коштів з рахунку 3556, на який їх було сплачено.

Нагадаємо, актуальні реквізити рахунків для сплати ЄСВ розміщені на головній сторінці офіційного вебпорталу ДПС та на вебсторінках територіальних органів ДПС за адресою, а також у вкладці «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету.

За інформацією Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний рахунок 2025: переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ — це добровільний крок. Однак зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система — у статті.
10196

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
19780

ЄСВ на декретні виплати: нарахування 2025

Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Розглянемо всі нюанси обчислення соцвнеску на допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами
113559

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
434512

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді