Зміни в обміні електронними документами на місцевому рівні

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Мінфін вніс зміни до Порядку обміну електронними документами між Міністерством фінансів України та учасниками бюджетного процесу на місцевому рівні.

обмін електронними документами

↪️Наказ про облікову політику: зразок скачати

У Порядку визначив обов’язки створення електронних документів:

  • розпорядниками нижчого рівня/одержувачами та їх подання розпорядникам вищого рівня, до мережі яких вони включені;
  • головними розпорядниками/відповідальними виконавцями та їх подання місцевому фінансовому органу або Мінфіну;
  • місцевими фінансовими органами та їх подання до Мінфіну.

Визначив, що місцеві фінансові органи, головні розпорядники та розпорядники нижчого рівня, що мають свою мережу, здійснюють консолідацію на підставі електронних документів розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, що включені до їх мережі.

У Порядку доповнив Таблицю 1 новими електронними документами, які місцеві фінансові органи зобов’язані передавати Мінфіну щомісяця до останнього робочого дня місяця:

  • очікувані помісячні обсяги видатків;
  • очікувані поденні обсяги операцій з тимчасово вільними коштами на депозитних рахунках;
  • очікувані поденні обсяги місцевих запозичень та платежів за місцевим боргом в національній валюті.

Електронну печатку мають містити електронні документи, визначені у пунктах:

  • 7–9 таблиці 1;
  • 8, 9 таблиці 2 – електронну печатку місцевого фінансового органу;
  • 11–14 таблиці 2 – електронну печатку головного розпорядника або відповідального виконавця (залежно від форми документа.

Електронні документи, наведені у пунктах 8, 9, 15–19 таблиці 2, потребують погодження відповідним місцевим фінансовим органом.

Кваліфікований сертифікат електронного підпису додатково до ідентифікаційних даних посадових (уповноважених) осіб має містити ідентифікаційні дані відповідного учасника бюджетного процесу на місцевому рівні (найменування та ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України).

Для підтвердження достовірності походження та цілісності електронного документа може використовуватися кваліфікована електронна печатка або удосконалена електронна печатка, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронної печатки.

Накази Мінфіну від 22.07.2024 № 351 та від 01.08.2024 № 381, які змінюють Порядок, не набрали чинності.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Держбюджет 2025: показники та зміни

Щороку законотворець приймає новий фінансовий план країни. На 2025 рік фінансові, соціальні та інші показники визначені у Законі України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 № 4059-IX, який чинний з 01.01.2025. У червні 2025 року Уряд схвалив зміни до Держбюджету 2025. Говорімо про основні показники Держбюджету 2025 та що в ньому планують змінити.
10456

ІАС «LOGICA» методичні рекомендації

Впровадження інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів дозволило оперативно взаємодіяти Мінфіну, ДПС, Казначейству, ОМС та учасникам бюджетного процесу на місцевому рівні. Як і будь-яка інша ІАС має свої правила реєстрації, перереєстрації, взаємодії її учасників. Розглянемо що таке ІАС «LOGICA», які правила встановлені щодо реєстрації та взаємодії користувачів та які НПА при цьому потрібно враховувати, які ІАС «LOGICA» рекомендації використовувати
12909

Благодійна допомога ОМС

Стаття присвячена питанню законного способу отримання благодійної допомоги органами місцевого самоврядування
17166

Касова книга — бланк | зразок

Касова книга слугує для узагальнення обліку готівкових операцій за день. Як правильно вести касову книгу у бюджетній установі? Чим відрізняється ведення касової книги в електронному вигляді? З’ясуємо разом
46106

Субвенція місцевим бюджетам

Субвенція – це виплата із державного бюджету місцевим бюджетам, яку надають лише на конкретні цілі. На що вона виділяється щороку – у цьому огляді.
68843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді