Блокування податкової накладної – у разі чого це відбувається

Кабінет Міністрів України прийняв Постанову від 11.12.2019 №1165, де затвердив перелік критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

Блокування податкової накладної – у разі чого це відбувається

Тобто, податкові накладні, подані платником ПДВ на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних (далі - Реєстр) можуть бути зупинені в автоматичному режимі на підставі автоматизованого моніторингу відповідності податкової накладної критеріям оцінки ступеня ризиків.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (через електронний кабінет в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної, в якій зазначаються критерії ризиковості платника податку, на підставі яких зупинено реєстрацію податкової накладної в Реєстрі та пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Таким чином, у разі коли платник податку, яким складено податкову накладну, за результатами автоматизованого моніторингу відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація в ЄРПН такої податкової накладної зупиняється.

Джерело: ДПС у Вінницькій області

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
313990

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
33961

Податки в ОМС: бухоблік та проведення

Сплата податків не минає нікого. І бюджетники не виключення. Навіть ті, які мають відношення до влади, зокрема й місцевої. Які податки і збори є витратами ОМС, як їх обліковувати, бухгалтерські проведення. Про це та інше – у консультації.
10025

Транспортний податок 2024: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2024 році: дивиться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2024 – у статті.
15607

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді