Міністерство фінансів надає роз’яснення щодо особливостей здійснення платежів з небюджетних рахунків Казначейства.

◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️
Здійснення оплат за програмою медичних гарантій на небюджетні рахунки лікарень буде застосовано лише на період воєнного стану.
Такі рахунки обслуговує Казначейство подібно до банківських рахунків. Зокрема, це:
- можливість надання платіжних інструкцій в електронній формі;
- встановлення вимог до формування та заповнення платіжних інструкцій відповідно до стандартів НБУ;
- цілодобовий доступ онлайн клієнтської частини електронної системи.
Також відсутня потреба у поданні підтвердних документів (договорів, актів, накладних тощо). Водночас Мінфін звертає увагу, що платіжні інструкції оперативно опрацьовує і проводить Казначейство не пізніше наступного операційного дня.
«Наголошуємо, надавачі медичних послуг будуть і надалі самостійно розпоряджатись своїми коштами. Всі платежі надавачів медичних послуг буде здійснено позачергово. Тобто таким платежам буде надано найвищий рівень пріоритетності», – прокоментував заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.
Джерело: офіційний сайт Мінфіну
Експерт пояснює на прикладі робочої ситуації все про облік операцій з коштами грантів в бюджетній установі
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
Кожен бухгалтер хоче мати ідеальну облікову політику. Що таке облікова політика, які вона має складові, як погоджувати та змінювати її – підкаже експерт.
Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку 4ДФ до Розрахунку