Схвалений закон про регулювання фінансових послуг

Парламент проголосував за законопроєкт № 11043 про удосконалення функцій Національного банку та регулювання ринків фінансових послуг у другому читанні.

Рада схвалила законопроєкт про удосконалення функцій НБУ з регулювання ринків фінпослуг

Працівник відсутній на роботі: дії роботодавця

Про це повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Він нагадав, що до другого читання в законопроєкті від 28.02.2024 № 11043 було:

  1. Відпрацьовано механізми реагування надавачами платіжних послуг у разі отримання запиту від Національної поліції України щодо ознак кримінального правопорушення у здійснених платіжних операціях.
  2. Передбачається, що такі процедури допоможуть визначити місцезнаходження зловмисників та напрямок, куди кошти перераховувалися до моменту зняття готівки. 
  3. Також, серед іншого, передбачено можливість швидкого викриття неналежних користувачів карток, так званих, «дроперів», які надають свої картки зловмисниками для перерахування вкрадених коштів.

Змінено підходи до того, які саме платіжні послуги, що надаються операторами мобільного зв'язку, будуть вважатися обмеженими платіжними. Зміни враховують позиції, досягнуті в результаті доопрацьвання та погоджені Комітетом, операторами мобільного зв'язку та регулятором платіжних систем – Національним банком.

Також об'єднаним кредитним спілкам надано право залучати кредити від іноземних донорів в валюті, що дозволить відкрити для них додатковий ресурс для фінансування малого та мікробізнесу.

Доопрацьовано механізм приєднання кредитних спілок, що дозволить багатьом з діючих сьогодні маленьких кредитних спілок продовжити свою діяльність, приєднавшись до більш розвинених та організованих кредитних спілок і так розділити з більш спроможними спілками адміністративні витрати на ведення бізнесу та інше.

Нагадаємо, Нацбанк обмежив перекази з «карти на карту».

Джерело: Telegram-канал Данила Гетманцева

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Індексація зарплати 2025

Про правила для нарахування індексації у 2025 році та як індексувати зарплату протягом 2025 року, якщо оклад змінюється – роз'яснить експерт на прикладах у статті.
106643

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
405871

Зразки наказів про звільнення

Треба наказ про звільнення? Скачайте готові зразки наказів про звільнення: типові формулювання для різних ситуацій — від звільнення за власним бажанням до скорочення штату.
99

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
180300

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді