Як ДПС перевіряє КЕП на податковій накладній

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Податківці роз’яснили щодо перевірки КЕП під час приймання ПН/РК на реєстрацію до ЄРПН.

image14

📌 Інструкція до нових форм ПН та РК

Вимоги щодо накладення кваліфікованого електронного підпису (КЕП), у т. ч. щодо делегування права підпису податкової накладної (ПН) та/або розрахунку коригування (РК) іншій посадовій особі платника податку визначені пунктом 10 Порядку № 1246.

Для надання права підпису електронних документів іншим особам, яким делеговано право підпису, платник повідомляє про них контролюючий орган, в якому перебуває на обліку. Для цього надсилає в електронному вигляді повідомлення про надання інформації щодо КЕП, до якого вноситься інформація про підписувача (підписувачів), якому (яким) надається право підпису електронних документів.

Податкова накладна – електронний документ, який складається платником ПДВ відповідно до вимог ПК в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

До Єдиного реєстру податкових накладних (ЄРПН) приймають ПН/РК, складені в електронній формі з накладенням КЕП головного бухгалтера/бухгалтера або КЕП керівника (у разі відсутності у постачальника посади бухгалтера) та кваліфікованої електронної печатки.

Після надходження ПН/РК до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки, у т. ч. чинності КЕП, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника ПДВ такої ПН/РК. Цю перевірку проводять на підставі отриманих даних про:

  • керівника підприємства відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань;
  • головного бухгалтера відповідно до поданої до ДПС заяви за формою 1-ОПП;
  • уповноваженої особи відповідно до поданого повідомлення про надання інформації щодо КЕП (за формою визначеною Порядком № 557), яким керівником платника ПДВ уповноважено таку особу на підписання ПН.

У разі надсилання на реєстрацію до ЄРПН посадовою особою ПН/РК, які складені посадовою/уповноваженою особою відповідно до статті 6 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг», ПН/РК приймаються до реєстрації, за умови проходження всіх обов’язкових перевірок.

Із ІПК від 02.12.2024 № 5511/ІПК/99-00-12-02-05

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декретні в Податковому розрахунку: зразки

Як відобразити декретні виплати у місячному Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних — у даній консультації
151588

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
33778

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
410680

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6604

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді