Податківці роз’яснили чи може платник ПДВ, який є правонаступником іншого (реорганізованого) платника ПДВ, включити до податкового кредиту суми ПДВ, зазначені у податковій накладній, складеній постачальником на реорганізованого платника ПДВ.
Із ІПК від 19.12.2024 № 5759/ІПК/99-00-21-03-02
Податкова накладна повинна складатися і реєструватися в ЄРПН безпосередньо особою (платником ПДВ), яка здійснює постачання таких товарів/послуг, на особу, якій здійснюється постачання товарів/послуг, та лише за умови, що така господарська операція мала місце або було здійснено перерахування авансу в рахунок оплати вартості товарів/послуг, постачання яких буде здійснено у майбутніх звітних (податкових) періодах.
У випадку реєстрації в ЄРПН податкової накладної, що складена постачальником на реорганізованого платника ПДВ, право на включення зазначених у ній сум ПДВ до складу податкового кредиту мав виключно реорганізований платник ПДВ у періоді його перебування у статусі зареєстрованого платника ПДВ (у межах строків, передбачених ПК для формування податкового кредиту). З дати анулювання реєстрації його як платника ПДВ позбавлено права на включення зазначених у такій податковій накладній сум ПДВ до складу податкового кредиту.
ПК не передбачає можливості для включення безпосередньо платником ПДВ (правонаступником реорганізованого платника ПДВ) до складу податкового кредиту сум ПДВ, зазначених у податковій накладній, що складена постачальником на реорганізованого платника ПДВ.
Розглянемо оновлену форму податкової декларації з ПДВ. У консультації знайдете, як заповнити всі рядки чинної ПДВ-декларації, приклад заповнення чинної декларації з ПДВ, а також інформацію про найбільш уживані додатки до ПДВ-декларації у бюджетників – Д1 та Д5.
Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Поговоримо про зміни щодо ПДВ, які стались у 2024 році, ставки ПДВ 2024/2025, податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2024/2025, необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників та особливості обліку ПДВ у бюджетників – в огляді.
Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
Розглянемо, хто, за яких умов і в які терміни реєструє податкові накладні та розрахунки коригування до них у 2024 році.
Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Які зміни щодо ПДВ настали у 2023 році, зміни у ставках ПДВ 2023, про нову податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2023, про необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників, про особливості обліку цього податку у бюджетників – у даному огляді.