ЄСВ, накопичувальні внески та квартальна звітність

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Мінсоцполітики оприлюднило проєкт Закону України «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення».

 ЄСВ, накопичувальні внески та квартальна звітність

Поряд з ЄСВ пропонують запровадити накопичувальний внесок.

Обов’язковий накопичувальний внесок для працівників становить:

  • 1% бази нарахування накопичувального внеску протягом першого року з дати початку сплати накопичувальних внесків до системи загальнообов’язкового накопичувального забезпечення;
  • 2% – протягом другого року;
  • 3% – протягом третього і в наступні роки.

Додатковий накопичувальний внесок для працівників становить такий же розмір відсотків як і для обов’язкового накопичувального внеску.

Обов’язковий накопичувальний внесок для роботодавців становить:

  • 1% бази нарахування накопичувального внеску протягом першого року з дати початку сплати накопичувальних внесків до системи загальнообов’язкового накопичувального забезпечення;
  • 2% – протягом другого року;
  • 3% – протягом третього і в наступні роки.

Роботодавці сплачують обов’язковий накопичувальний внесок перші три роки. Починаючи з четвертого року роботодавці виокремлюють частину ЄСВ на накопичувальний внесок – якщо працівник сплачує додатковий накопичувальний внесок з власних доходів. У разі відмови працівника від сплати додаткового накопичувального внеску, роботодавці не виокремлюють накопичувальний внесок з ЄСВ.

Базою нарахування накопичувального внеску є сума нарахованої кожному працівнику заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами, сума грошового забезпечення, сума оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця.

До складу ЄСВ входить обов’язковий накопичувальний внесок, що сплачується згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення». На загальнообов’язкове державне соціальне страхування розподіляється ЄСВ, зменшений на розмір обов’язкового накопичувального внеску.

Періодом, за який платники єдиного та накопичувального внесків подають звітність до податкового органу у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку) (звітним періодом), є календарний квартал.

Пропозиції та зауваження до законопроекту Мінсоцполітики прийматиме до 13.02.2025 на електронну скриньку (e-mail): [email protected].

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Форма 20-ОПП: алгоритм та зразок заповнення

У 2025 році подавайте форму №20-ОПП за новим бланком, який діє з 25 листопада 2024 року. У статті знайдете актуальний бланк, зразок заповнення, а також всю необхідну інформацію про заяву за формою 20-ОПП.
52483

Декретні в Податковому розрахунку: зразки

Як відобразити декретні виплати у місячному Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних — у даній консультації
158357

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
37361

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді