Бюджет-2026: чи підвищать податки — що радить МВФ Україні

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
головний редактор порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС»
Українська делегація повернулася з Вашингтона з новими рекомендаціями МВФ про наповнення бюджету-2026. Серед них — можливе підвищення ПДВ, прогресивна шкала ПДФО і боротьба з тіньовою економікою. Проте в уряді вже відповіли: про зміну ставок поки не йдеться. Подробиці — у новині

Бюджет-2026: чи підвищать податки — що радить МВФ Україні Списуємо майно в бюджетній установі

Народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що Українська делегація повернулася зі США з рекомендаціями МВФ щодо наповнення бюджету-2026.

За інформацією Forbes Ukraine, ключові пропозиції такі:

  • підвищити ставку ПДВ;
  • запровадити прогресивну шкалу ПДФО;
  • посилити детінізації економіки.

Окремим обговорили можливість повної конфіскації заморожених активів Росії на користь України для фінансування бюджетних потреб.

Згодом голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев уточнив:

МВФ не відвідував, рекомендації не отримував. Але можу відповідально заявити, що ні, про підвищення ПДВ не йшлося і не йдеться.

Водночас Гетманцев наголосив: перш ніж говорити про підвищення ставок, уряду варто:

  • вичерпати ресурс детінізації економіки (зокрема через реформу митниці та БЕБ),
  • скоротити неефективні видатки (наприклад, кешбек),
  • залучити додаткові кошти шляхом розміщення ОВДП.

Тож наразі невідомо, чи підвищать податки у 2026 році. Пильно слідкуємо за цим та оперативно повідомлятимемо про всі важливі зміни. Будьте з нами, щоб не пропустити головне.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Витрати на освітню субвенцію у 2025 році

Місцеві бюджети з державного бюджету отримують трансферти на спільні цільові програми. Освітня субвенція – це один з таких трансфертів. Про умови її отримання та перелік витрат, на які можна витрачати кошти освітньої субвенції – у цьому огляді
8662

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
416148

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
181702

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
50884

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді