Як платити педпрацівникам ЗДО з 03.03.2025: запитання – відповіді МОН

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
головний редактор порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС»
МОН оприлюднило лист, у якому на прикладах пояснили, як оплачувати працю педагогів ЗДО після 03.03.2025. Деталі – у новині

Як платити педпрацівникам ЗДО з 03.03.2025: запитання – відповіді МОН 📣Нараховуйте зарплату бюджетникам просто: добірка лайфхаків

Лист МОН від 21.05.2025 № 1/10474-25

МОН наказом від 27.01.2025 № 100 (далі – наказ № 100) унормувало питання оплати праці педагогічних працівників закладів дошкільної освіти (ЗДО) відповідно до статей 26, 28 Закону України «Про дошкільну освіту» від 06.06.2024 № 3788-ІХ (далі – Закон № 3788-ІХ).

Документом встановили, що посадовий оклад педпрацівнику ЗДО встановлюють за робочий час, визначений відповідно до законодавства.

Тривалість робочого часу педпрацівників ЗДО на одну тарифну ставку встановлено у статті 26 Закону № 3788-ІХ:

  • для керівника, вихователя-методиста, соціального педагога, асистента вихователя – 35 годин на тиждень;
  • для вихователя, практичного психолога та інших педагогічних працівників (музичного керівника, інструктора з фізкультури, вчителя логопеда, керівника гуртка) – 30 годин на тиждень.

Норма педагогічного навантаження, що є складовою робочого часу педагогічного працівника ЗДО, становить для:

  • вихователя, інструктора з фізкультури – 25 годин на тиждень;
  • музичного керівника – 24 години на тиждень;
  • практичного психолога, вчителя-дефектолога, вчителя-логопеда – 20 годин на тиждень;
  • керівника гуртка (студії, секції тощо), вчителя – 18 годин на тиждень.

Як врахувати в тарифікаційних списках зміни в оплаті праці педагогічних працівників ЗДО, що унормовані наказом МОН № 100

Раніше педпрацівникам ЗДО оплачували роботу за години педагогічного навантаження (педагогічної роботи), встановлені в тарифікаційному списку, з розрахунку норми педагогічного навантаження на ставку, що була визначена для кожного педагогічного працівника у Законі України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628-ІІІ.

За наказом № 100 тарифікацію педагогічних працівників ЗДО здійснюють на основі обсягу їхнього робочого часу, який включає:

  • педагогічне навантаження (безпосереднє здійснення освітнього процесу з вихованцями);
  • іншу педагогічну роботу (методичну, організаційну роботу та іншу педагогічну діяльність, передбачену трудовим договором).

Обсяг іншої педагогічної роботи визначають пропорційно до встановленої норми педагогічного навантаження на ставку, визначеної статтею 26 Закону № 3788-ІХ.

Збільшення педагогічного навантаження працівника у порівнянні з нормою на ставку автоматично збільшує (пропорційно) обсяг іншої педагогічної роботи. Тобто, після 03.03.2025 необхідно години педагогічного навантаження, встановлені в тарифікаційному списку для кожного працівника, перевести в години робочого часу.

Для цього МОН пропонує застосовувати такий порядок перерахунку:

робочий час у тарифікаційному списку = педагогічне навантаження в тарифікаційному списку / норму педагогічного навантаження, встановленого ст. 26 Закону № 3788-ІХ * норму робочого часу на ставку, встановленого ст. 26 Закону № 3788-ІХ

Приклади розрахунку від МОН

Вихователь на групі з режимом роботи 10,5 годин мав педагогічне навантаження в тарифікації 27 годин на тиждень (30 годин * 0,9 ст.).

Відтепер його робочий час в тарифікації буде 32,4 години (27/25*30), з яких: 27 годин педагогічного навантаження та 5,4 години іншої педагогічної роботи.

Вихователю, який мав педагогічне навантаження в тарифікації 30 годин на тиждень – робочий час становитиме 36 годин (30/25*30), з яких: 30 годин педагогічного навантаження та 6 годин іншої педагогічної роботи.

Вихователю інклюзивної групи, який мав педагогічне навантаження на 1,1 ст. 27,5 годин на тиждень – робочий час становитиме 33 години (27,5/25*30), з яких: 27,5 годин педагогічного навантаження та 5,5 годин іншої педагогічної роботи.

Вчитель-логопед, який мав педагогічне навантаження 23 години на тиждень – робочий час становитиме 34,5 годин (23/20*30), з яких: 23 години педагогічного навантаження та 11,5 годин іншої педагогічної роботи.

Тепер розберімося, як оплачувати години заміни педагогічного працівника: за години фактичної роботи на групі чи за весь робочий час?

Порядок перерахунку обсягу педагогічного навантаження в обсяг робочого часу, запропоновано вище, застосовуйте і при оплаті за години заміни тимчасово відсутніх педагогічних працівників.

Увага: години заміни тимчасово відсутніх педагогічних працівників не враховуйте в норму робочого часу та оплачуйте додатково.

Докладно про оплату за години заміни тимчасово відсутніх педагогічних працівників МОН розповідало в листі від 19.02.2025 № 1/3116-25.

Ще 4 відповіді від фахівців МОН:

  1. Чи доплачувати педпрацівникам ЗДО за години понад норму педагогічного навантаження
  2. Чи підвищувати посадові оклади педпрацівникам за роботу в інклюзивних групах
  3. Чи може педагогічний працівник мати тривалість робочого часу, що перевищує тривалість роботи закладу
  4. Чи необхідно вносити до табелю обліку використання робочого часу дані про педагогічне навантаження

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру в низці випадків — при нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соціальних виплат. У консультації пояснюємо, як дізнатися свій страховий стаж та які періоди до нього включати
65147

Доплати бюджетникам у 2025 році: види, порядок нарахування, приклади

Посадові оклади в бюджетних установах у 2025 році залишаються невисокими. Однак зарплату працівників можна збільшити за рахунок доплат, надбавок і премій. У матеріалі зібрано актуальну інформацію про стимулюючі та обов’язкові доплати, їхній розмір, порядок нарахування та приклади оформлення
53736

Листок непрацездатності 2025: новації та алгоритм роботи

У статті розглянули порядок оформлення листка непрацездатності у 2025 році: хто має право на отримання, як правильно заповнити бланк, які дані необхідні для електронного та паперового варіантів. Скористайтеся актуальним бланком листка непрацездатності та зразком заповнення, щоб пришвидшити оплату лікарняних.
86881

Довідка ОК-7 для оплати лікарняного: що це, де взяти і коли потрібна

Довідка ОК-7 — це офіційне підтвердження страхового стажу працівника. Вона необхідна, зокрема, для оплати лікарняного. У статті пояснимо, як отримати довідку з Пенсійного фонду, що містить форма ОК-7, коли та для чого її використовують.
102376

Як нараховують зарплату викладачам ЗВО у 2025 році: сітка, надбавки, погодинна оплата

Як викладачі закладів вищої освіти отримують зарплату у 2025 році? У статті ви знайдете оновлену тарифну сітку, інформацію про доплати, надбавки, погодинну оплату праці, а також приклади розрахунку заробітної плати для різних посад
308077

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді