Як обчислити страховий стаж для лікарняних?

1060

Запитання

Як обчислити страховий стаж за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності?

Відповідь

Страховий стаж обчислюють в місяцях за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а за періоди до його запровадження — у порядку та на умовах, передбачених раніше діючим законодавством.

Калькулятор стажу

Під час розрахунку слід враховувати періоди, які зараховують до страхового стажу без сплати страхових внесків до ФСС:

Ці періоди включають до страхового стажу як періоди, за які сплачено страхові внески, виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

До страхового стажу до набрання чинності Закону № 2240 (до 28.02.2001) враховують:

  • періоди, коли особа проходила службу у Збройних Силах, Національній гвардії, Прикордонних військах, СБУ, внутрішніх військах МВС, військах цивільної оборони та інших військових формуваннях, утворених відповідно до законів України, а також в органах внутрішніх справ, відповідно до абзацу другого пункту 4 Правил № 1658 (з 29.10.1998 по 27.02.2001);
  • періоди, коли особа проходила службу в Збройних Силах СРСР, в органах Комітету державної безпеки при Раді Міністрів СРСР та Міністерства внутрішніх справ СРСР, в народному ополченні та партизанських загонах, відповідно до підпункту а) пункту 8 Правил № 252 (з 01.07.1973 по 28.10.1998).

Не зараховують до страхового стажу фізичної особи час навчання у закладі вищої освіти (у т. ч. на підготовчих відділеннях), в аспірантурі, докторантурі й клінічній ординатурі з денною формою навчання.

Документами, які підтверджують дані, на підставі яких обчислюють страховий стаж за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, є:

  • з 01.01.2011 до сьогодні — дані персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, надані застрахованій особі ПФУ у вигляді довідки за період, коли особа перебувала в трудових відносинах із роботодавцями за місцями роботи;
  • до 31.12.2010 — дані із трудової книжки про періоди, коли особа перебувала у трудових відносинах із роботодавцем;
  • до 27.02.2001 — дані із відповідних документів про періоди проходження служби у Збройних Силах, Національній гвардії, Прикордонних військах, СБУ, внутрішніх військах МВС, військах цивільної оборони та інших військових формуваннях, утворених відповідно до законів України, а також в органах внутрішніх справ;
  • записи в трудовій книжці працівника про призначення допомоги по безробіттю та її припинення або довідка центру зайнятості про періоди виплати допомоги по безробіттю.

За інформацією Фонду соціального страхування України

Як обчислити страховий стаж для лікарняних? Розрахунок лікарняних якщо відпрацьовано менше 6 місяців

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
239235

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
234574

Розрахунок середньої заробітної плати для різних виплат

У консультації про розрахунок середньої зарплати для обчислення у 2024 році відпускних, оплати днів відрядження, вихідної допомоги при звільненні, лікарняних, декретних та інших виплат у бюджетних установах. Розрахунок середньої розглянемо з урахуванням Порядку № 100 і Порядку № 1266.
26685

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
322468

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
207329