Як розрахувати допомогу по вагітності та пологах, якщо декрет тривав більше року?

456

Запитання

Як розрахувати допомогу по вагітності та пологах працівниці, яка протягом більше ніж дванадцять місяців перебувала у декреті?

Відповідь

Середньоденну зарплату обчислюють за п. 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого КМУ від 26.09.2001 № 1266 (далі — Порядок № 1266).

Якщо у розрахунковому періоді перед страховим випадком працівниця з поважних причин не мала заробітку, середню заробітну плату визначають з огляду на тарифну ставку (посадовий оклад) або її частину, встановлену на дату страхового випадку (п. 28 Порядку № 1266).

Якщо застрахована особа протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку не мала заробітку, тому що була у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею три- чи шестирічного віку, середню зарплату обчислюють шляхом ділення тарифної ставки (посадового окладу), встановленої на день настання страхового випадку, на середньомісячну кількість календарних днів (30, 44) (п. 5 Порядку № 1266).

Крім того, декретні не можуть перевищувати:

  • для працівниці, яка набула менше 6 місяців страхового стажу за останні 12 місяців до страхового випадку, — розміру допомоги, обчисленого із двократного розміру мінімальної зарплати, встановленої на дату страхового випадку;
  • для працівниці, яка працює у страхувальника за основним місцем роботи — розміру допомоги, обчислений із мінімальної зарплати, встановленої на час настання страхового випадку (ч. 4 ст. 19 Закону № 1105).

За інформацією ГУ Держпраці у Полтавській області

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71725

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
132052

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
15193