Закупівлі пального, якщо на території населеного пункту одна АЗС

729

Запитання

Заклад професійно-технічної освіти закуповує бензин та дизельне паливо на єдиній на території населеного пункту АЗС. Можливості приймати пальне у себе на складі такий заклад не має. Тому він і заправляє свій автопарк та сільськогосподарську техніку на цій АЗС. Як правильно у цій ситуації провести закупівлю пального? Чи можна у вимогах встановити відстань для розташування АЗС 10 км? Адже від закладу до іншої найближчої АЗС відстань становить 30 км і там заправляти сільгосптехніку накладно.

Відповідь

Закупівлі пального, якщо на території населеного пункту одна АЗС

Якщо замовник у тендерній документації вимагатиме наявності АЗС в учасника в радіусі 10 кілометрів, з огляду на те, що на такій відстані є АЗС лише одного представника, таку вимогу розцінюватимуть як дискримінаційну. Як тоді бути замовнику?

Рішення є.

Під час закупівлі радимо звернути увагу на абзац 4 частини 1 статті 28 Закону, а також на лист Мінекономрозвитку від 08.10.2018 № 3304-04/44053-06. І в тендерній документації зазначити, що критерієм оцінки є ціна та відстань до АЗС учасника у відсотковому співвідношенні.

До того ж із запитання вбачається, що у замовника є автопарк — зокрема, сільськогосподарська техніка. Тому поряд із закупівлею карток на пальне рекомендуємо обрати варіант постачання палива паливовозами, тобто автомобільним транспортом учасника за місцезнаходженням замовника.

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
3750

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
29237

Тендерна пропозиція учасника: коли відхиляти

Замовник може відхиляти тендерну пропозицію учасника. Для цього він розміщує інформацію в ЕСЗ та посилається на певні підстави, за яких це можна робити. Визначає їх стаття 31 Закону про публічні закупівлі.
779