Як формується ціна на електроенергію?

743

Запитання

Підкажіть, як формується ціна на електроенергію як на товар за наявності договору про розподіл електроенергії. З чого ця ціна складається?

Відповідь

Як формується ціна на електроенергію?

Ціну на постачання електричної енергії встановлюють відповідно до частини 2 статті 56 Закону України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 № 2019-VIII. Вона включає:

  • ціну (вартість) електричної енергії як товарної продукції, а також вартість послуг учасника (постачальника), пов’язаних із постачанням електричної енергії;
  • регульований тариф на послуги з передачі електричної енергії, установлений НКРЕКП, який учасник (постачальник) оплачує оператору системи передачі;
  • податки, зокрема податок на додану вартість, які враховують у складі ціни товару (електричної енергії) відповідно до податкового законодавства України — у разі якщо учасник є платником відповідного податку.

Такий склад ціни товару не включає тарифу на послуги з розподілу електричної енергії, який сплачує замовник (споживач) окремо — безпосередньо оператору системи розподілу.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
3532

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
29022

Тендерна пропозиція учасника: коли відхиляти

Замовник може відхиляти тендерну пропозицію учасника. Для цього він розміщує інформацію в ЕСЗ та посилається на певні підстави, за яких це можна робити. Визначає їх стаття 31 Закону про публічні закупівлі.
750