Матеріальна допомога працівникам: що з ЄСВ

Зразок заповнення Таблиці 6 Звіту з ЄСВ за березень 2020 року

Платниками ЄСВ є роботодавці, зокрема, установи, організації, які використовують найману працю фізичних осіб:

⚡️ УВАГА!!! Знижка на передплату «Головбух: Бюджет» до 40%!

База нарахування ЄСВ для роботодавців — сума нарахованої кожній застрахованій особі зарплати за видами виплат, які включають:

  • основну та додаткову заробітну плату;
  • інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. в натуральній формі;
  • сума винагороди фізичним особам за виконання робіт/надання послуг за цивільно-правовими договорами (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464).

Перелік видів виплат, на які роботодавці не нараховують ЄСВ, КМУ затвердив постановою від 22.12.2010 № 1170 (далі — Перелік).

Зокрема, не є базою для нарахування ЄСВ матеріальна допомога разового характеру, що роботодавець надає окремим працівникам на вирішення соціально-побутових питань, на оплату лікування, оздоровлення дітей, поховання (п. 14 розд. I Переліку).

Тож якщо надаєте окремим працівникам у зв’язку із сімейними обставинами матеріальну допомогу разового характеру, ЄСВ на неї не нараховуйте.

За інформацією ГУ ДФС

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
74259

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
45360

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
10453

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
55983

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
258218

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді