Зразок заповнення Таблиці 6 Звіту з ЄСВ за березень 2020 року
Платниками ЄСВ є роботодавці, зокрема, установи, організації, які використовують найману працю фізичних осіб:
- на умовах трудового договору (контракту);
- на інших умовах, передбачених законодавством;
- за цивільно-правовими договорами (п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI, далі — Закон № 2464).
⚡️ УВАГА!!! Знижка на передплату «Головбух: Бюджет» до 40%!
База нарахування ЄСВ для роботодавців — сума нарахованої кожній застрахованій особі зарплати за видами виплат, які включають:
- основну та додаткову заробітну плату;
- інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. в натуральній формі;
- сума винагороди фізичним особам за виконання робіт/надання послуг за цивільно-правовими договорами (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464).
Перелік видів виплат, на які роботодавці не нараховують ЄСВ, КМУ затвердив постановою від 22.12.2010 № 1170 (далі — Перелік).
Зокрема, не є базою для нарахування ЄСВ матеріальна допомога разового характеру, що роботодавець надає окремим працівникам на вирішення соціально-побутових питань, на оплату лікування, оздоровлення дітей, поховання (п. 14 розд. I Переліку).
Тож якщо надаєте окремим працівникам у зв’язку із сімейними обставинами матеріальну допомогу разового характеру, ЄСВ на неї не нараховуйте.
За інформацією ГУ ДФС
►Унікальний Експрес-курс для керівника та фахівців бухгалтерської служби ►У програмі: найактуальніші поради для роботи в умовах карантину , зразки та настанови експертів ► !!! УВАГА!!! Зараз у Вас є можливість отримати доступ до всіх матеріалів Експрес-курсу зі знижкою 40% !!!! Крім того, отримайте безплатний доступ до вебінарів.