Як укладати і виконувати рамкові угоди — роз’яснює Мінекономрозвитку

Рамкова угода — правочин, який укладають один чи кілька замовників (ЦЗО) з одним чи кількома учасниками процедури закупівлі. У рамковій угоді визначають основні умови закупівлі окремих товарів і послуг для укладення договорів про закупівлю протягом строку дії такої угоди — до чотирьох років.

Рамкових угоди проводять за вимогами Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII та Порядку укладання і виконання рамкових угод, затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 15.09.2017 № 1372.

Оскільки такі угоди замовники лише починають укладати, Мінекономрозвитку уточнює окремі їх особливості. Зокрема, радить:

  • використовувати закупівлі за рамковою угодою для товарів та послуг, які мають циклічний або системний характер;
  • при укладенні рамкової угоди на строк більше ніж один рік, у річному плані закупівель зазначати строк, на який планується укласти рамкову угоду;
  • не забувати про додаткові обов'язкові складові, які повинна містити тендерна документація для закупівлі за рамковою угодою.

Також Мінекономрозвитку зауважує, що законодавство не передбачає можливості:

  • визначати окремі частини предмета закупівлі (лотів) для закупівель за рамковими угодами;
  • встановлювати вимоги щодо забезпечення виконання рамкової угоди;
  • подавати скарги до АМКУ на етапі проведення відбору учасника згідно з умовами рамкової угоди для укладення договору про закупівлю. Оскарження можливе лише при проведенні процедури відкритих торгів для укладання рамкової угоди.

Рамкову угоду укладають з кількома учасниками, але за умови, що участь у ній беруть не менше трьох учасників.

Джерело: лист Мінекономрозвитку від 29.05.2019 № 3304-04/22470-06

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
4778

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1495

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
5951

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
4766

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді