З 1 січня 2023 року змінений пенсійний збір при першій реєстрації авто

Розмір податку залежить від розміру прожиткового мінімуму. Зараз він становить 2684 грн — це на 203 грн більше, ніж у 2022 році.

пенсійний збір при реєстрації авто

Зміни в Порядку складання бюджетної звітності 2025

Пункт 7 статті 1 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон) зобов'язує фізосіб при першій державній реєстрації легкового авто сплатити збір.

Пенсійний збір стягується як при покупці легковика в автосалоні, так з авто, ввезеного з-за кордону. Також треба відрізняти цей збір від транспортного податку, який в 2023 році 2 512 500 грн. нараховується на авто не старші 5 років та ціна яких перевищує

Розміри пенсійного збору при реєстрації авто:

  • 3% — якщо вартість авто не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;
  • 4 % — якщо вартість легкового автомобіля перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;
  • 5% — якщо об’єкт оподаткування перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року.

Об’єкт оподаткування — це вартість авто, визначена відповідно до договору купівлі-продажу, договору міни, довідки органів митної служби, акта експертної оцінки вартості автомобіля, інших документів, що підтверджують цю вартість.

З 1 січня 2023 року встановлюються наступні граничні ціни на авто при стягненні пенсійного збору при першій реєстрації (без урахування податку на додану вартість):

  • ціна авто не перевищує або дорівнює 442 860 грн — сплачується 3%;
  • більше ніж 442 860 грн, але не перевищує або дорівнює 778 360 грн — сплачується 4%;
  • більше ніж 778 360 грн — сплачується 5%.

Податок сплачується на бюджетні казначейські рахунки за місцем проведення першої державної реєстрації.

За інформацією Головного сервісного центру МВС

⚡️ ПОДАТКОВІ ПЕРЕВІРКИ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ ⚡️

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
34568

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
13215

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6755

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2025 році
111543

Транспортний податок 2025: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2025 році: дивіться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2025 – у статті
22461

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді