З 1 січня 2023 року змінений пенсійний збір при першій реєстрації авто

Розмір податку залежить від розміру прожиткового мінімуму. Зараз він становить 2684 грн — це на 203 грн більше, ніж у 2022 році.

пенсійний збір при реєстрації авто

Калькулятор штрафів

Пункт 7 статті 1 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон) зобов'язує фізосіб при першій державній реєстрації легкового авто сплатити збір.

Пенсійний збір стягується як при покупці легковика в автосалоні, так з авто, ввезеного з-за кордону. Також треба відрізняти цей збір від транспортного податку, який в 2023 році 2 512 500 грн. нараховується на авто не старші 5 років та ціна яких перевищує

Розміри пенсійного збору при реєстрації авто:

  • 3% — якщо вартість авто не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;
  • 4 % — якщо вартість легкового автомобіля перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;
  • 5% — якщо об’єкт оподаткування перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року.

Об’єкт оподаткування — це вартість авто, визначена відповідно до договору купівлі-продажу, договору міни, довідки органів митної служби, акта експертної оцінки вартості автомобіля, інших документів, що підтверджують цю вартість.

З 1 січня 2023 року встановлюються наступні граничні ціни на авто при стягненні пенсійного збору при першій реєстрації (без урахування податку на додану вартість):

  • ціна авто не перевищує або дорівнює 442 860 грн — сплачується 3%;
  • більше ніж 442 860 грн, але не перевищує або дорівнює 778 360 грн — сплачується 4%;
  • більше ніж 778 360 грн — сплачується 5%.

Податок сплачується на бюджетні казначейські рахунки за місцем проведення першої державної реєстрації.

За інформацією Головного сервісного центру МВС

⚡️ ПОДАТКОВІ ПЕРЕВІРКИ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ ⚡️

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
314130

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
33974

Податки в ОМС: бухоблік та проведення

Сплата податків не минає нікого. І бюджетники не виключення. Навіть ті, які мають відношення до влади, зокрема й місцевої. Які податки і збори є витратами ОМС, як їх обліковувати, бухгалтерські проведення. Про це та інше – у консультації.
10029

Транспортний податок 2024: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2024 році: дивиться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2024 – у статті.
15622

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді