В Раду внесено законопроєкт про зміни до Податкового кодексу

Кабмін зареєстрував законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» під номером 8401.

В Раду внесено законопроєкт про зміни до Податкового кодексу

Шпаргалка бухгалтера на 2023 рік

Закон приймається в рамках зобов’язань, прописаних в Меморандумі про економічну та фінансову політику від 08.12.2022. Україна взяла на себе якнайшвидше відновлення довоєнного стану податкової політики.

Які зміни Податкового кодексу закладені в законі

Урядовий проєкт обмежує дію окремих норм «воєнного законодавства» датою 1 липня 2023 року:

  1. Можливість для ФОПів та юридичних осіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2 % від суми доходу.
  2. Можливість для ФОПів платників єдиного податку І та ІІ груп не сплачувати єдиний податок;
  3. Зупинення проведення документальних перевірок.
  4. Зупинення перебігу певних строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
  5. Незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, за порушення правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування; за порушення порядку використання реєстраторів розрахункових операцій / програмних реєстраторів розрахункових операцій.

Крім цього пропонується встановити пільги зі сплати штрафів за результатами документальних перевірок. У разі сплати суми податкового зобов’язання протягом 30 календарних днів з моменту отримання податкового повідомлення-рішення штрафи скасовуються, а пеня не нараховується. Сума сплаченого податкового зобов’язання оскарженню не підлягає.

За інформацією постійного представника Кабміну в Верховній Раді Тараса Мельничука

Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
34433

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
13054

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6707

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2025 році
111447

Транспортний податок 2025: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2025 році: дивіться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2025 – у статті
22406

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді