Шпаргалка бухгалтера на 2023 рік
Закон приймається в рамках зобов’язань, прописаних в Меморандумі про економічну та фінансову політику від 08.12.2022. Україна взяла на себе якнайшвидше відновлення довоєнного стану податкової політики.
Які зміни Податкового кодексу закладені в законі
Урядовий проєкт обмежує дію окремих норм «воєнного законодавства» датою 1 липня 2023 року:
- Можливість для ФОПів та юридичних осіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2 % від суми доходу.
- Можливість для ФОПів платників єдиного податку І та ІІ груп не сплачувати єдиний податок;
- Зупинення проведення документальних перевірок.
- Зупинення перебігу певних строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
- Незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, за порушення правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування; за порушення порядку використання реєстраторів розрахункових операцій / програмних реєстраторів розрахункових операцій.
Крім цього пропонується встановити пільги зі сплати штрафів за результатами документальних перевірок. У разі сплати суми податкового зобов’язання протягом 30 календарних днів з моменту отримання податкового повідомлення-рішення штрафи скасовуються, а пеня не нараховується. Сума сплаченого податкового зобов’язання оскарженню не підлягає.
За інформацією постійного представника Кабміну в Верховній Раді Тараса Мельничука
- Кому індексувати зарплату в листопаді 2024 року
- Інвентаризація-2024: відповіді на гарячі запитання
- Як перевіряє Держпраці під час воєнного стану
- Скарбниця бухпроведень: ремонт і поліпшення комп’ютерів та оргтехніки
- Видатки з поповнення статутного капіталу підпорядкованих суб’єктів господарювання: як визначити КЕКВ