Як будуть підвищувати посадові оклади працівникам держорганів

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Керівник держоргану або державної служби має затвердити перелік працівників, які здійснюють повноваження на території можливих чи активних бойових дій.

посадові оклади працівників держорганів

Калькулятор індексації зарплати

На Урядовому порталі оприлюднили текст постанови КМУ «Деякі питання оплати праці працівників державних органів та органів місцевого самоврядування під час воєнного стану» від 25.04.2023 № 391 (далі — Постанова № 391).

Посадові оклади працівникам держорганів підвищують на коефіцієнт 2 чи 1,5 залежно від місця знаходження його робочого місця — на територіях активних бойових дій чи можливих бойових дій.

Перш ніж підвищувати посадові оклади керівник держоргану/керівник державної служби має затвердити відповідний перелік працівників, які здійснюють свої повноваження безпосередньо на території можливих чи активних бойових дій. Його слід затвердити не раніше дня набрання чинності Постанови № 391.

З дня затвердження цього переліку до посадових окладів працівників застосують коефіцієнт 2 чи 1,5. Бухгалтер нарахує зарплату виходячи з посадового окладу:

  • фактичного (без коефіцієнта) — за робочі дні місяця до дати затвердження переліку;
  • підвищеного на коефіцієнт — за робочі дні місяця з дати затвердження переліку.

Якщо працівникам, які визначені у переліку, були встановлені виплати за роботу з особливими умовами праці, керівник держоргану/керівник державної служби має їх скасувати з дня затвердження переліку.

Постанова № 391 не набрала чинності.

вебінар індексація зарплати

Статті за темою

Усі статті за темою

Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані: хто, коли, як

Держорган НАЗК вимагає електронного декларування статків і подачі повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, аби запобігти корупції. Хто зобов’язаний подавати це повідомлення, за яких умов і коли?
7058

Дистанційна робота в держорганах, ОМС, бюджетних установах

Держслужбовці та працівники держорганів, ОМС, бюджетних установ мають право працювати дистанційно за умови наявності організаційних і технічних можливостей для виконання посадових обов’язків. Розглянемо чим потрібно керуватись та що зробити для впровадження дистанційної роботи.
17324

Органи місцевого самоврядування в Україні

Органи місцевого самоврядування (ОМС) – це виборні та інші органи територіальних громад, які мають повноваження вирішувати питання місцевого значення. Бухгалтер, який працевлаштовується у виконавчий орган місцевої ради, бюджетні установи, що фінансуються з місцевого бюджету, має розуміти не лише структуру установи, в якій працює, а й структуру ОМС, їх повноваження, у т. ч. щодо бюджету, отримання фінансування тощо. Розглянемо це детальніше.
106696

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді