Новації у поверненні помилково/надміру зарахованих коштів до бюджетів
Мінфін відкоригував Порядок повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затверджений наказом від 03.09.2013 № 787 (далі — Порядок). Більшість правок косметичні та є й новації.
Порядок визначає нову процедуру — перерахування платежів, помилково або надміру зарахованих до відповідних бюджетів (крім коштів, зарахованих через єдиний рахунок), у рахунок сплати інших платежів незалежно від виду бюджету на відповідні бюджетні рахунки для зарахування надходжень.
Якщо кошти (крім податків, зборів, пені, платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи ДПС та органи Держмитслужби) зараховано помилково до відповідного бюджету у зв’язку з доведенням органом, що контролює справляння надходжень бюджету, органом, який веде облік заборгованості в розрізі позичальників, до платника неправильних реквізитів рахунку за надходженнями, — їх зараховують до відповідного бюджету без заяви цього платника.
Відповідний орган, що контролює справляння надходжень бюджету, орган, який веде облік заборгованості в розрізі позичальників, засобами системи Казначейства формують подання в електронній формі (додаток 1 до Порядку) та подають його до відповідного головного управління Казначейства за місцем зарахування платежу до бюджету, Казначейства.
Окрім цього, у разі повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного бюджету в іноземній валюті, Казначейство протягом п’яти робочих днів з дня отримання заяви або подання (висновку) надає до банку платіжну інструкцію на повернення коштів та копії відповідних документів (заяви, подання (висновку), судового рішення тощо), необхідних для здійснення валютного нагляду.
Наказ Мінфіну від 05.05.2023 № 234, яким змінено Порядок, не набрав чинності.
- Завчасно утримали військовий збір за ставкою 5%: як виправити
- Інвентаризація-2024: відповіді на гарячі запитання
- Як перевіряє Держпраці під час воєнного стану
- Новації КЗпП: службова перевірка з відстороненням, звільнення за розголошення інформації
- Як зламаний спідометр не допоміг ревізорам виграти суд