Встановлення складових зарплати за рахунок власних надходжень

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України пропонує уточнити окремі питання в оплаті праці працівників бюджетних установ.

встановлення зарплати за рахунок власних надходжень

Калькулятор стажу

Нагадаємо, пунктом 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298 надано право керівникам місцевих органів виконавчої влади, ОМС, при яких створені централізовані бухгалтерії, керівникам бюджетних установ, закладів та організацій в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах доходів і видатків:

Проєктом постанови КМУ пропонують вислів «доходів і видатків» замінити на такий «, в тому числі за рахунок власних надходжень бюджетних установ, які використовуються відповідно до вимог Бюджетного кодексу України».

Іншими словами пропонують дозволити встановлювати окремі складові зарплати (посадові оклади, надбавки, доплати, матеріальні допомоги, премії) за рахунок власних надходжень бюджетних установ, передбачаючи у кошторисі за спеціальним фондом видатки на оплату праці.

Слід також нагадати, що за частиною 4 статті 13 Бюджетного кодексу України (БК) власні надходження бюджетних установ мають цільове спрямування.

Так, дозволено:

  • покриття витрат, пов’язаних з організацією та наданням послуг, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю, – за рахунок плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю;
  • організацію основної діяльності бюджетних установ – за рахунок:
    • благодійних внесків, грантів, дарунків;
    • надходжень, що отримують державні і комунальні заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти від розміщення на депозитах тимчасово вільних бюджетних коштів, отриманих за надання платних послуг, якщо таким закладам законом надано відповідне право;
    • надходжень, що отримують державні і комунальні заклади фахової передвищої та вищої освіти, наукові установи та заклади культури як відсотки, нараховані на залишок коштів на поточних рахунках, відкритих у банках державного сектору для розміщення власних надходжень, отриманих як плата за послуги, що надаються ними згідно з основною діяльністю, благодійні внески та гранти.

Отже, встановлювати складові зарплати для усіх працівників установи за рахунок власних надходжень бюджетних установ і після внесення відповідних змін залишатиметься проблематичним. Щоб це реалізувати, доцільно внести до частини 4 статті 13 БК новий напрям використання власних надходжень бюджетних установ на період дії воєнного стану.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14423

Грошове забезпечення військовослужбовців 2025

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся в публікації
99867

Доплати педагогічним працівникам 2025: кому нараховувати

Які доплати встановлені педагогам в 2025 році — з’ясуємо з експертом. Розміри, порядок та умови встановлення підвищень посадових окладів і доплат педпрацівникам у державних та комунальних закладах освіти — у матеріалі.
67292

Середня зарплата для бронювання працівників: як обчислити без помилок

Обов'язковий критерій для бронювання працівників критично важливих підприємств – виплата середньої зарплати. Її розмір має бути не менше за 2,5 мінімальні, тобто 20 тис. грн. Із 5 березня середню зарплату для бронювання визначаємо за місячний період, а не квартальний. Як обчислити середню зарплату для бронювання працівників – роз’яснимо у статті. Розглянемо, з яких рядків брати показники, а також ситуації, за яких середня зарплата занижується
12063

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді