◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️
У разі наявності на балансі бюджетної установи основних засобів з нульовою залишковою вартістю та нульовою ліквідаційною вартістю, рекомендовано скористатись обліковими інструментами управління вартості, які:
- регламентовано Національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 «Основні засоби», затверджене:
- наказом Мінфіну від 12.10.2010 № 1202 (далі - НП(С)БОДС 121) та Методичними рекомендаціями з бухгалтерського обліку основних засобів суб’єктів державного сектору, затверджені наказом Мінфіну від 23.01.2015 № 11 (далі – Методрекомендації № 11).
Стандарт пропонує два варіанти дії:
- варіант 1 – установити ліквідаційну вартість для таких об’єктів ОЗ;
- варіант 2 – провести переоцінку таких об’єктів.
Варіант 1. Встановлення ліквідаційної вартості є вимогою Методрекомендацій № 11 у двох випадках:
- при введенні ОЗ в експлуатацію;
- коли залишкова вартість об’єкта дорівнює нулю, але він ще придатний до експлуатації.
Розмір ліквідаційної вартості ОЗ встановлюємо із урахуванням суми очікуваної вартості отриманих від реалізації (ліквідації) ОЗ після закінчення строку корисного використання (експлуатації), за вирахуванням витрат, пов’язаних з продажем (ліквідацією) ( п. 1 розд. V Методрекомендацій № 11).
Організувати встановлення ліквідаційної вартості варто:
- комісією установи, створеної за наказом керівника;
- або уповноважити виконати це завдання інвентаризаційну комісію.
Вимогу перегляду на кінець звітного року ліквідаційної вартості, встановленої НП(С)БОДС № 121, необхідно обов’язково зафіксувати в Положенні про облікову політику установи.
Суму встановленої ліквідаційної вартості бухгалтер має відобразити в Інвентарній картці відповідного об’єкта ОЗ та в бухобліку як збільшення первісної вартості ОЗ (Дт 10 – Кт 5111).
На ліквідаційну вартість нараховувати амортизацію не потрібно.
Варіант 2 передбачає переоцінку ОЗ, яка відповідно до НП(С)БОДС 121 не містить окремих правил щодо переоцінки ОЗ з нульовою вартістю.
Процедура переоцінки ОЗ не являється обов’язковою, рішення про переоцінку приймає бюджетна установа за погодженням із органом управління.
Джерело: офіційний сайт Децентралізація