Що робити, якщо залишкова вартість основних засобів 0 грн

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Що робити, якщо залишкова вартість основних засобів – 0,00 грн., ліквідаційна вартість – 0,00 грн.

Що робити, якщо залишкова вартість основних засобів 0 грн

↪️Наказ про облікову політику: зразок скачати

У разі наявності на балансі бюджетної установи основних засобів з нульовою залишковою вартістю та нульовою ліквідаційною вартістю, рекомендовано скористатись обліковими інструментами управління вартості, які:

  • регламентовано Національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 «Основні засоби», затверджене:
    • наказом Мінфіну від 12.10.2010 № 1202 (далі - НП(С)БОДС 121) та Методичними рекомендаціями з бухгалтерського обліку основних засобів суб’єктів державного сектору, затверджені наказом Мінфіну від 23.01.2015 № 11 (далі Методрекомендації № 11).

Стандарт пропонує два варіанти дії:

  • варіант 1 – установити ліквідаційну вартість для таких об’єктів ОЗ;
  • варіант 2 – провести переоцінку таких об’єктів.

Варіант 1. Встановлення ліквідаційної вартості є вимогою Методрекомендацій № 11 у двох випадках:

Розмір ліквідаційної вартості ОЗ встановлюємо із урахуванням суми очікуваної вартості отриманих від реалізації (ліквідації) ОЗ після закінчення строку корисного використання (експлуатації), за вирахуванням витрат, пов’язаних з продажем (ліквідацією) ( п. 1 розд. V Методрекомендацій № 11).

Організувати встановлення ліквідаційної вартості варто:

  • комісією установи, створеної за наказом керівника;
  • або уповноважити виконати це завдання інвентаризаційну комісію.

Вимогу перегляду на кінець звітного року ліквідаційної вартості, встановленої НП(С)БОДС № 121, необхідно обов’язково зафіксувати в Положенні про облікову політику установи.

Суму встановленої ліквідаційної вартості бухгалтер має відобразити в Інвентарній картці відповідного об’єкта ОЗ та в бухобліку як збільшення первісної вартості ОЗ (Дт 10 – Кт 5111).

На ліквідаційну вартість нараховувати амортизацію не потрібно.

Варіант 2 передбачає переоцінку ОЗ, яка відповідно до НП(С)БОДС 121 не містить окремих правил щодо переоцінки ОЗ з нульовою вартістю.

Процедура переоцінки ОЗ не являється обов’язковою, рішення про переоцінку приймає бюджетна установа за погодженням із органом управління. 

Джерело: офіційний сайт Децентралізація

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Безоплатна передача основних засобів в бюджетних установах

У бюджетній сфері безоплатна передача – поширене явище. Коли відбувається безоплатна передача основних засобів? Як різнитиметься оцінка активу залежно від ситуації та як відображати ці операції в бухобліку? Розглянемо детальніше.
150058

Основні засоби: їх групи та облік у 2025 році

Основні засоби — це матеріальні активи, без яких жодна установа, держорган, ОМС функціонувати не зможе. Та не усі матеріальні активи є основними засобами. Розглянемо детальніше, що таке основні засоби установи та які вони бувають у 2025 році
220352

Амортизація основних засобів: розрахунок і бухоблік

Амортизація основних засобів — справа, з якою часто стикається бухгалтер. Як уникнути помилок в амортизації основних засобів у 2025 році? Пояснюємо правила, наводимо приклади проводок і даємо покроковий алгоритм для бухобліку
94037

Акт приймання-передачі – бланк | зразок

Акт приймання-передачі основних засобів, майна, робіт, послуг має не одну форму. Коли та яку застосовувати у 2025 році, а також їх бланки та зразки – читайте у статті експерта
415298

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді