Податківці нагадали як перейти на сплату податків з використанням єдиного рахунка.

🔓Лікарняні по-новому: 6 прикладів
Єдиний рахунок – це рахунок, відкритий у Казначействі для ДПС, який може використовуватися платником податків для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків та зборів, ЄСВ та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи ДПС (ст. 35-1 ПК). Тобто для сплати ЄСВ, податків, зборів, та інших платежів, що контролюють органи ДПС, використовується лише один рахунок.
Перехід на єдиний рахунок спрощує процес сплати податків, зборів, ЄСВ.
Використання єдиного рахунку скорочує платникам фінансові витрати і час на формування розрахункових документів на перерахування коштів.
Через єдиний рахунок можна сплатити всі поточні платежі, податковий борг та недоїмку з ЄСВ, грошові зобов’язання, які визначено на підставі податкових повідомлень-рішень.
Щоб перейти на єдиний рахунок, платникам необхідно здійснити наступні кроки:
- подати через Електронний кабінет «Повідомлення про використання єдиного рахунку» за формою J13070;
- отримати квитанцію № 2 про включення до Реєстру платників, які використовують єдиний рахунок (квитанція містить інформацію про реквізити єдиного рахунку);
- надати до обслуговуючого банку розрахункові документи із зазначенням реквізитів єдиного рахунку.
За інформацією ГУ ДПС у Львівській області
ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Розглянемо всі нюанси обчислення соцвнеску на допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами
Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
Податковий розрахунок містить дані про ЄСВ, ПДФО та військовий збір. У 2025 році форма Податкового розрахунку зазнала змін, оскільки звітувати тепер доведеться щомісяця. Розгляньмо місячний Податкового розрахунку 2025 та приклади заповнення окремих його додатків. На що слід звернути увагу, аби не помилитися?