Обов'язкову реєстрацію трудового договору у Держзайнятості планують скасувати

Мінекономіки оприлюднило проєкт постанови КМУ «Про визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 29 жовтня 2009 р. № 1168».

Планують скасувати порядок реєстрації у Держзайнятості трудового договору

Пошук по Класифікатору професій

Згідно з пояснювальною запискою до проєкту постанови, документ розроблено з метою приведення нормативно-правових актів у відповідність із законодавством.

Статтею 24-1 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) (у редакції, що діяла до 31.12.2014) було передбачено реєстрацію у державній службі зайнятості фізичною особою, яка використовує найману працю, або за довіреністю уповноваженою нею особою укладений у письмовій формі трудовий договір між працівником і фізичною особою у встановленому порядку. 

Постановою КМУ «Деякі питання застосування законодавства про працю фізичною особою, яка використовує найману працю» від 29.10.2009 № 1168 (далі – постанова № 1168) визначено:

  • порядок реєстрації у державній службі зайнятості укладеного у письмовій формі трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю,
  • а також зняття цього договору з реєстрації у разі розірвання такого договору за ініціативою фізичної особи, яка використовує найману працю, у випадках, визначених КЗпП

Водночас Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 № 77-VIII, серед іншого, було:

  • виключено ст. 24-1 КЗпП;
  • унесено зміни до ч. 3 ст. 24 КЗпП, якими встановлено, що:
  • працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в установленому порядку.

Ураховуючи зазначене, потребує визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання застосування законодавства про працю фізичною особою, яка використовує найману працю» від 29.10.2009 № 1168.

Джерело: проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 29 жовтня 2009 р. № 1168»

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27361

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
28962

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149254

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14354

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді