Сьогодні, 27.03.2025, набрав чинності закон, яким внесені зміни щодо сплати ЄСВ за осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

👁🗨 Послуги працівника — платно чи ні? Що контролює бухгалтер
Законом визначено, що за весь період позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України та протягом шести місяців після її звільнення Пенсійний фонд згідно з даними Єдиного реєстру таких осіб нараховуватиме ЄСВ у розмірі мінімального страхового внеску. ЄСВ сплачуватимуть за цих осіб за рахунок коштів державного бюджету.
Однак, Закон від 27.02.2025 № 4280-IX введуть в дію з 01.01.2026.
Тож якщо така особа працює в установі, наразі період її позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України та протягом шести місяців після її звільнення не буде зараховано до страхового стажу, адже ЄСВ за цей період не сплачено.
Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ — це добровільний крок. Однак зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система — у статті.
Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку 4ДФ до Розрахунку
ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Розглянемо всі нюанси обчислення соцвнеску на допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами
Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити