Відповідальність за ненадання відпустки на дітей

1187

Запитання

Працівниця бюджетної установи за два роки роботи жодного разу не скористалася своїм правом на відпустку на дітей. Чи не порушує у такому разі установа законодавство про відпустки?

Відповідь

Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки), а точніше його стаття 11, забороняє установам не надавати:

Якщо установа порушить цей припис, їй доведеться сплатити штраф, як того вимагає абз. 8 ч. 2 cт. 265 КЗпП.

Однак стаття 11 Закону про відпустки стосується лише щорічних відпусток. Додаткова відпустка на дітей належить до соціальних відпусток і надається в обов'язковому порядку за бажанням працівника.

Законодавство не передбачає строку давності, після якого втрачається право на додаткову відпустку на дітей. Тож якщо працівниця не скористалася цим правом торік або ж за кілька попередніх років, вона може використати цю відпустку пізніше. Або ж — у разі звільнення, отримати компенсацію за всі невикористані дні відпустки (ст. 24 Закону про відпустки).

Отже, установа не порушує законодавство, якщо її працівниця не скористалася правом на додаткову відпустку на дітей протягом кількох років роботи.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86354

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9692