Щорічна відпустка переривається. Чи робити перерахунок

303

Запитання

Працівниця установи під час щорічної відпустки йде у відпустку по вагітності та пологах. Чи може вона невикористану частину щорічної відпустки не брати відразу після того, як закінчиться декретна відпустка та чи потрібно робити перерахунок відпускних?

Відповідь

Перенесення робочих днів у 2020 році

Державні гарантії, права на відпустки, умови, тривалість і порядок, за яким їх надають працівникам, визначає Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки). За бажанням працівниці перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами або після неї керівник установи зобов’язаний надати їй щорічну відпустку (п. 3 ч. 13 ст. 10 Закону про відпустки).

Якщо у період, коли працівниця перебуває у щорічній (основній чи додатковій) відпустці у неї виникає право на декретну відпустку, щорічну відпустку переривайте. Невикористану частину такої відпустки надавайте працівниці після того, як закінчиться декретна відпустка, або за угодою сторін перенесіть на інший період.

Якщо щорічну відпустку переносите на інший період, перерахуйте суму відпускних.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
235950

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
324345

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
208670

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
80519