Показники/правила для оплати праці на 2025 рік

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
У суботу, 14.09.2024, у Верховній Раді зареєстрували за № 12000 проєкт закону про Державний бюджет України на 2025 рік.

оплата праці 2025 рік

Калькулятор стажу

На 2025 рік у проєкт закладені ті ж самі розміри прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати, які діють наразі. Тобто їх підвищення не планують.

Підвищиться з 01.01.2025 розмір максимальної величини бази нарахування ЄСВ. Він становитиме 20 розмірів мінімальних заробітних плат, тобто 160000 грн.

Для всіх категорій працівників установ, закладів та організацій бюджетної сфери, держорганів розмір заробітної плати (грошового забезпечення) може змінюватися виключно в межах бюджетних призначень на оплату праці, передбачених у державному бюджеті.

Сума індексації зарплати, яка склалася у грудні 2024 року, у січні 2025 року не нараховуватимуть. Індекс споживчих цін для індексації грошових доходів населення обчислюватимуть наростаючим підсумком, починаючи з січня 2025 року, який приймається за 1 або 100%.

Як і в поточному році, працівники держорганів повинні використати щорічні відпустки, зароблені за останній відпрацьований робочий рік, до кінця 2025 року. У разі їх не використання – виплачуватимуть грошову компенсацію у межах затверджених видатків на оплату праці.

У 2025 році оплата праці держслужбовців здійснюється на основі класифікації посад, з урахуванням класифікації посад, проведеної у 2024 році. Прикінцеві положення визначають класифікацію держорганів за типами в межах їх юрисдикції для встановлення розмірів посадових окладів у 2025 році.

У 2025 році оплата праці держслужбовця держоргану, який провів класифікацію посад державної служби, складається з:

  • сталої заробітної плати – посадового окладу, надбавки за вислугу років, надбавки за ранг державного службовця, грошової допомоги, що виплачується з наданням щорічної основної оплачуваної відпустки, інших доплат, передбачених законами України;
  • варіативної заробітної плати – премій, компенсацій за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків тимчасово відсутнього держслужбовця та за вакантною посадою державної служби, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

Надбавка за вислугу років на державній службі встановлюється на рівні 2% посадового окладу держслужбовця за кожний календарний рік стажу державної служби, але небільше 30% посадового окладу.

Грошова допомога, що виплачується держслужбовцю під час надання щорічної основної відпустки, визначається у розмірі суми посадового окладу, надбавки за вислугу років та надбавки за ранг державного службовця станом на останній день місяця, що передує першому дню такої відпустки, незалежно від фактично відпрацьованого часу в місяці.

У 2025 році до проведення першої класифікації посад для держслужбовців держорганів, що не провели класифікацію посад у 2024 році, діють умови оплати праці, встановлені на 2024 рік, але не довше ніж до 01.03.2025.

вебінар індексація зарплати

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
7009

Зарплатні відомості – ЗРАЗКИ та бланки

У консультації – про оформлення зарплатних документів, зразки зарплатних відомостей, а також про відповідальність фінансову, адміністративну, дисциплінарну, кримінальну при нарахуванні зарплати.
56394

Відрахування із заробітної плати 2024

У консультації мова піде про ті суми, які відраховуються із заробітної плати працівників. Це зокрема податки, аліменти, штрафи, добровільні відрахування. Як визначити відрахування із заробітної плати, як про них звітувати та якими є бухгалтерські проведення для утримань із заробітної плати у бюджетних установах.
8489

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5217

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді