Врахуйте зміни у видатках на оплату праці працівників місцевих держадміністрацій

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Уряд нарешті змінив посилання на перелік, за яким потрібно визначати території, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф

Врахуйте зміни у видатках на оплату праці працівників місцевих держадміністрацій ⚠️Як індексувати зарплату: алгоритм

Місцеві державні адміністрації згідно з постановою КМУ від 09.11.2016 № 787 (далі — Постанова № 787) можуть отримувати додаткові кошти з місцевих бюджетів на оплату праці працівників для здійснення ними делегованих відповідно до закону повноважень ОМС до 100% затвердженого у Державному бюджеті України на відповідний рік фонду оплати праці працівників місцевих державних адміністрацій.

Це стосується лише тих держадміністрацій, працівники яких безпосередньо виконують обов’язки та завдання на територіях територіальних громад і мікрорегіонів:

та/або

  • які належать до територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, інформація про які міститься в переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Постановою КМУ від 09.05.2025 № 544 (далі — Постанова № 544) змінили назву міністерства, яке затверджує перелік територій, на яких ведуть (велися) бойові дії.

Перелік територій, затверджений наказом МТОТ від 22.12.2022 № 309, застосовуємо до дати втрати його чинності, тобто до 20.03.2025.

А от новий перелік територій, затверджений наказом Мінрозвитку від 28.02.2025 № 376, для цілей Постанови № 787 застосовуємо з дати набрання чинності постановою № 544, оскільки у тексті постанови не передбачили, що її потрібно застосовувати раніше.

Постанова № 544, якою внесли зміни, не набрала чинності.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Індексація зарплати 2025: приклади

Індексація зарплати у 2025 році – швидко і правильно. Скористайтеся прикладами та поясненнями від експерта у статті, щоб знати, коли буде індексація зарплати в 2025 році та впоратися без помилок.
123714

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
394327

Прожитковий мінімум 2025: розміри

Прожитковий мінімум на 2025 рік встановлює Держбюджет-2025. У статті продемонструємо розміри прожиткового мінімуму 2025, а також розглянемо, на які виплати впливає його розмір.
15809

Розрахунок пенсії в Україні 2025: правила

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати
89677

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді