Збільшення окладів педагогічних працівників за постановою №822 у 2024 році не відбудеться

Кабмін зупинив на наступний рік дію постанови від 10.07.2019 N 822 «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки».

збільшення окладів педагогічних працівників

Калькулятор стажу

За повідомленням представника Кабміну в Верховній Раді Тараса Мельничука, Міністерству освіти і науки разом із заінтересованими міністерствами доручено здійснити протягом 2024 року комплексний перегляд системи оплати праці педагогічних та науково-педагогічних працівників. Відомства мають урахувати положення статті 61 Закону «Про освіту».

Також доручено переглянути системи надбавок, доплат та інших виплат з метою забезпечення прозорості, передбачуваності та справедливості формування розмірів заробітної плати таких працівників у межах наявних фінансових ресурсів державного і місцевих бюджетів.

Нагадаємо, Постанова №822 збільшувала розміри посадових окладів педагогічних працівників (ставки заробітної плати) та встановлювала їх в наступному розмірі:

  • з 1 січня 2020 р. – 2,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня 2020 р.;
  • з 1 січня 2021 р. – 3 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня 2021 р.;
  • з 1 січня 2022 р. – 3,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня 2022 р.;
  • з 1 січня 2023 р. – 4 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня 2023 року.

Також керівники закладів, установ освіти і науки за Постановою №822 отримували право виплачувати підвищені посадові оклади (ставки заробітної плати):

  • педагогічним працівникам, які мають педагогічні звання (10-15 відсотків) у порядку, визначеному Міністерством освіти і науки;
  • за роботу у відповідних типах навчальних закладів (5-30 відсотків) у порядку, визначеному Міністерством освіти і науки;
  • керівникам гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи за керівництво зразковими і народними учнівськими колективами; розроблення, апробацію та впровадження авторських програм, нових експериментальних або нетрадиційних методик та їх впровадження; неодноразову підготовку учасників і переможців конкурсів, оглядів, олімпіад, турнірів, змагань, виставок учнівської молоді на державному та обласному (міському м. Києва) рівні; науково-дослідницьку та науково-експериментальну роботу з учнями, підготовку учнів до походів другої і вище категорії складності, за звання «Народний майстер» (10 відсотків).

Крім того, вони мали право встановлювати доплати за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників, за суміщення професій (посад), за розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт – у розмірі до 50 відсотків посадового окладу (тарифної ставки).

Нагадаємо, 2 листопада 2023 року Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань». 22 грудня Закон візував Президент України, отже з 24.12.2023 року набрали чинності зміни до законодавчих норм щодо відпусток, в тому числі й відпусток для працівників освіти.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14355

Грошове забезпечення військовослужбовців 2025

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся в публікації
99732

Доплати педагогічним працівникам 2025: кому нараховувати

Які доплати встановлені педагогам в 2025 році — з’ясуємо з експертом. Розміри, порядок та умови встановлення підвищень посадових окладів і доплат педпрацівникам у державних та комунальних закладах освіти — у матеріалі.
66988

Середня зарплата для бронювання працівників: як обчислити без помилок

Обов'язковий критерій для бронювання працівників критично важливих підприємств – виплата середньої зарплати. Її розмір має бути не менше за 2,5 мінімальні, тобто 20 тис. грн. Із 5 березня середню зарплату для бронювання визначаємо за місячний період, а не квартальний. Як обчислити середню зарплату для бронювання працівників – роз’яснимо у статті. Розглянемо, з яких рядків брати показники, а також ситуації, за яких середня зарплата занижується
11879

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді